|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Minőségbiztosítási összegzés Pek-torna 40-es Csoport
A tanfolyam ideje: 2023.
szeptember 2-től 2024. január 13-ig
1. A tanfolyam elméleti és gyakorlati órájának arányával és a tananyag elrendezésével hogyan voltak megelégedve a kollégák? 13 fő véleménye: 10 fő ötös „ A sok nyomtatott anyagból már lehetne egy egész könyvet kiadni” „ Nagyon jó volt, a gyakorlatban is mindent átvettünk” „ Az anyagok tökéletesek” 2 fő négyes „ Kicsit kusza volt egy-egy rész amiatt, mert sok anyag jött újként egy másik tanult témához” „ Talán több összerendező/ rendszerező alkalom segítheti a sok elméleti anyag elsajátítását.” 1 fő hármas érdemjegyet adott „ A rendszerezéseim ellenére túl soknak, csapongónak éreztem azt a rengeteg plusz papír anyagot, amiket kaptunk” A tanfolyamvezető kiegészítése: A tananyag elrendezésénél szándékosan alkalmaztuk azt a módszert, hogy bizonyos ismeretek a tanítás magasabb fokán bonyolultabb összefüggésekben megismétlődnek. A lényeges tartalmakra és összefüggésekre az oktatási folyamatban rendszeresen visszatértünk , más nézőpontból közelítettük azt meg, így lehetőséget adva az alaposabb elmélyedésre. 2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi feltételek 13fő ötös értékelés „ Mindig tisztán, rendezetten kaptuk meg az eszközöket. Köszönjük. „Maximálisan elégedett vagyok ezzel, sőt túl is szárnyalta az elvárásaimat” „ Nagyon sok hasznos anyagot kaptunk” „ Rengeteg segédanyagot kaptunk, a könyvajánlások is hasznosak. Néha túl sok volt a plusz papír, információ, széttördelt volt, nehezebben találtuk meg az elvárt válaszokat ( a vizsgára készülve).
Mind a két oktató 13 ötös értékelést kapott. Kiegészítés: Értékelték az oktatók szakmai felkészültségét, tudását, gyakorlati tapasztalatát, érthető és élményszerű előadásmódját. Ramocsa Gábornál a kollégák megemlítették a rendszerezett előadását, óráinak strukturált felépítését, empátiáját, szakmai elhivatottságát, széleskörű tudását, segítőkészségét.
Pektor
Gabriellánál: a maximalizmusát, a
gyakorlatiasságát, a széles spektrumú tudását,
segítőkészségét, empátiáját. 4. Az oktatás módszereivel kapcsolatos vélemények 10 ötös értékelés és három négyes. Kiegészítések, megjegyzések: „Nekem hasznos lett volna még egy alkalom, ahol összegezve átbeszéljük, leírjuk az eddig tanultakat, játékokat. Nagyon jó volt minden, csak nem szeretném ha valami feledésbe merülne” KKöszönjük az őszinte véleményt. A másik két négyes értékeléshez nem kaptunk javaslatot.
5. Mi az, ami nehézséget jelentett a képzés alatt? - „Az anatómia anyag, a tartáshibák fejlesztése” - „ A rendszerezés bonyolult, de igyekszem belejönni” - „ A hatalmas anyagmennyiséget és a tanulást nehéz volt összerendezni a hétköznapokkal és a hétvégi családdal töltött idővel” - A tételek kidolgozásával sok minden letisztult és meg jobban megértettem. A sok anyag miatt ( fénymásolt, elektronikusan kapott) remélem sikerült mindent átnéznem és nem maradt ki semmi.” - „Nem tudtam mindig egyidejűleg a játékban reszt venni és lejegyzetelni, amit sajnálok”. - „ A sok új anyag rendszerezése” - Úgy gondolom, tisztességgel és alaposan dolgoztam a beadandóimon ( nem volt velük probléma). A beadandók ( 4 db) és a játékvezetés mellett, bár jó, hogy a gyakorlatot bemutathattuk a vizsgázós formában, én a vizsgát, mint számonkérési formát már kicsit soknak éreztem. Munka, család mellett-tisztességgel tanulva!- nagyon terheltnek érzem magam és a csodálatos tanfolyami félévnek- számomra- ez túl sok stressz, rossz szájízt ad a végére. Sok.” - „ Rendszerezés, feldolgozás az anyag jelentős terjedelme miatt. Ezt pozitív értelemben értendő” - „ A szerteágazó tudás. Nekem sok volt az ismeretlen információ, de legfőképpen az, hogy minden anyagrészt nem tudtunk átbeszélni, illetve nekem jó lett volna, ha bizonyos részekre több időt szánunk. Könnyebb lett volna megérteni. Összességében rengeteg volt a követelmény” -„A rendszerezés megállapítása, mert több aspektusból is lehetséges”. - „Az elmélet megtanulása, már nem fog úgy az agyam, mint gyermekkoromban” - „Egy bizonyos háttértudás hiánya, hogy az elmúlt harminc évben főként felső tagozatos gyerekekkel foglalkoztam, a saját mozgásélmény hiánya az elmúlt kb. 40 évben”.
-„ A
jelenleg nem jól működő rövid és hosszú távú
memóriám. A játékok, gyakorlatok pontos, teljes
lejegyzésére kevés idő állt rendelkezésre menet
közben”. A tanfolyamvezető kiegészítése AA tanfolyamra való jelentkezéskor mindig részletes információt adunk szóban és írásban a tananyag mellett a tanfolyam helyéről, felszereltségéről, a tanfolyam lebonyolításának rendjéről, az előadókról és azok kéréseiről. Több ízben a Messengeren és a SKYPE felületén is tartottunk a tanfolyami jelentkezéskor élő, online tájékoztatót. A képzés alatt is biztosítottunk, felkínáltunk erre lehetőséget. Az anyag valóban hatalmas. Ennek rendszerezéséhez igyekeztünk minél több praktikus tanácsot, javaslatot, táblázatot adni. Erre szinte minden évben valami új technikát, módszert próbálunk kitalálni, de ez a legnehezebb kérdések egyike, hogy ki miként rendszerez./font> Az előadásokhoz rendszeresen adtunk óravázlatokat, Power Pointos emlékeztetőket elektronikus de nyomtatott formában is. Több tanfolyamos játék részletes leírását megkapták a hallgatók illetve a képzési napok végén ezeket a feladatokat felidéztük. A tanfolyami képzés során a 120 órán kívül rendszeresen biztosítottunk online konzultációs lehetőséget, ahol visszatérhettünk egy-egy olyan témára, amelyben esetleg némi bizonytalanság mutatkozott a csoport heterogén összetétele miatt illetve a csoport kéréseinek megfelelően alakítottuk ezeket a beszélgetésnek a témáját. A képzés elején kapott ( Pen-drive-n lévő) elektronikus tananyaggal és a résztvevők birtokában lévő oktató filmekkel is igyekeztünk az anyag elsajátítását megkönnyíteni. A tanfolyami tájékoztatóban pontosan megfogalmazott volt a beadandók mennyisége, a játékvezetések pedig szabadon választhatóak voltak. Az alapítási engedélyben, az akkreditációban pedig ott van a tanúsítvány kiadásának egyik feltétele, a sikeres záróvizsga, ami szintén ismert és előre tudott volt. Ettől függetlenül tiszteletben tartjuk minden kolléga véleményét és igyekszünk valami újabb módot találni arra, hogy segítsük rendszerbe helyezni a tanultakat.
- „ A gyakorlatközpontúság” ( ezt többen is kiemelték) - „ A családias légkör” - „ Rengeteg játékot ismerhettem meg” - „… Hogy ennyire szerteágazó és nagyon sok új ötletet adott a munkámhoz” - „ A holisztikus szemléletmód” - „ Az összes gyakorlati anyag, amikor kipróbálhattam a játékokat” - „A rengeteg segítség, a pozitivizmus, amit kaptam” - „A játékosság, a komplexitás. A Játék, a zene , a tánc, a mozgás, a gondolkodtató feladatok mind együtt szolgálnak egy közös célt, a gyerekek komplex testi, lelki, értelmi fejlődését. Hálás vagyok ezért a félévért”. - „Minden tetszett, mindennel elégedett voltam” - „ Minden J” -„ Az összetett csapat, a csapat dinamika” - „A gyakorlati órák illetve a magunk munkáinak alapos átbeszélése, bemutatása” - „ Nagyon sokrétű tudást kaptunk” Bármi más gondolat, vélemény:
- „Köszönöm
a sok forrás anyagot és a lehetőséget a további
találkozás lehetőségét”
A tanfolyamvezető kiegészítése: a tanfolyam ideje alatt a résztvevők rendelkezésére állt mindig egy házi könyvtár, amiből a kollégák szükség esetén kikölcsönözhettek könyveket./font>
- „ Én nagyon rossz vizsgázó vagyok. Sokat tanulok, de a stressz megbénít. Én a magam részéről szívesebben vezetnék több játékot vagy készítenék több beadandó feladatot. A gyakorlatokból szerintem sokat épülünk”. - „ A tornatermi játékok , feladatok azonnali leírása, nagy segítség lenne, mert volt, amit közben elfelejtettem”
- „
Kicsit
sok az anyag olyan értelemben, hogy sok helyről
kellett egy anyaghoz információt gyűjteni”
7. Vélemények a vizsgával kapcsolatban:
A vizsgától mindenki tart. Az anyag hatalmas, de elegendő idő állt rendelkezésre a feldolgozásához. Időre és sok gyakorlásra van ahhoz szükség, hogy a tanultakat a mindennapokba beépítsék a kollégák. Természetes, hogy az a bizonyos ülepedési szakasz még tart. Jó volt azt visszahallani, hogy semmi olyat nem kértünk számon, amire nem számítottak volna a kollégák. - „ Jó!” Nagyon jó!,Korrekt. Egy leírhatatlan megtapasztalás. - „Nekem kicsit hosszú” Maximális segítőkészség az oktatók részéről” - „Izgalommal teli, de megnyugtató volt az oktatók jelenléte” - „Gördülékenyen ment a vizsga, gyorsan zajlott” - „Jó volt. Azt kaptam amire számítottam és készültem” - Jó élmény volt a vizsga, nem volt váratlan kérdés a vizsgára, maximálisan fel lehetett készülni” - „ Támogató, emberi, jó hangulatú” - „ Szintén a segítségadás jellemezte mind a két pedagógust. Jó élményeim vannak”.
-„ Nagyon elfáradtam, nagyon izgultam, de a vizsgáztatók személye, segítő hozzáállása átlendített, köszönöm” „ Jó hangulatban telt el” „ Jól éreztem magam” „ Kellemes, jó légkörben zajlott” „ Nagyon jó volt, szuper élmény” „ Nagyon sokat írtam az elején, a végére elfogyott az erőm…ezért az bizonyosan nem lett jó. Gabi szóbelije viszont jól esett, megnyugtatott”. „ Az elmúlt tanulási idő stresszes volt , de izgulós vagyok, még ha nem is látszik. Megpróbáltam pozitívan, nyugodtan vizsgázni. Úgy érzem, sikerült. A szóbeli vizsga mindkét formában megfelelő volt számomra” „ Támogató, emberi, jó hangulatú”
Köszönjük a véleményeket!font> Minőségbiztosítási összegzés Pek-torna XXXIX-es csoport
2022.
szeptember 3-2023. február 11-ig.
1. A tanfolyam elméleti és gyakorlati órájának arányával és a tananyag elrendezésével hogyan voltak megelégedve a kollégák? 14 fő véleménye: 9 fő ötös 1 fő kettes 4 fő négyes érdemjegyet adott A résztvevők megjegyzései: „ Az anyaggal elégedett vagyok, viszont én jobban szerettem volna ha rendszerben gondolkodunk. Elmélet-gyakorlat szorosan kapcsolódnak” „Az órák aránya megfelelő, de a tananyag nagyon szét van szórva, több helyen megjelenik ugyanaz, kicsit rendezetlen számomra” Az egyik kolléga úgy gondolta, hogy számára jobb lett volna, ha a képzés egy tanévre lett volna elosztva. Szerinte az anyag elmélyüléséhez több időre lenne szükség. A tanfolyamvezető kiegészítése: A tananyag elrendezésél szándékosan alkalmaztuk azt a módszert, hogy bizonyos ismeretek a tanítás magasabb fokán bonyolultabb összefüggésekben megismétlődnek. A lényeges tartalmakra és összefüggésekre az oktatási folyamatban rendszeresen visszatértünk , más nézőpontból közelítettük azt meg, így lehetőséget adva az alaposabb elmélyedésre. 2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi feltételek 14 ötös értékelés Kiegészítés: a képzésre készített Videókat hasznosnak találták többen.
Mind a két oktató 14 ötös értékelést kapott. Kiegészítés: Értékelték az oktatók szakmai felkészültségét, tudását, gyakorlati tapasztalatát. Egy kolléga megemlítette, hogy nagyon hasznosak voltak a gyakorlati órák, amiből még többet szeretett volna.
13 ötös értékelés és egy négyes. 5. Mi az, ami nehézséget jelentett a képzés alatt? A nyolc főnek nem jelentett semmi nehézséget. - Egy kolléga szerette volna ha van asztal és pad az elméleti órákhoz. -„ Elfáradtam a végére, hosszú volt, de megérte” - „Nem tudtam mindig egyidejűleg a játékban reszt venni és lejegyzetelni, amit sajnálok”. - „ A sok új anyag rendszerezése” - „ Rendszerezés, feldolgozás az anyag jelentős terjedelme miatt. Ezt pozitív értelemben értendő” - „ A szerteágazó tudás. Nekem sok volt az ismeretlen információ, de legfőképpen az, hogy minden anyagrészt nem tudtunk átbeszélni, illetve nekem jó lett volna, ha bizonyos részekre több időt szánunk. Könnyebb lett volna megérteni. Összességében rengeteg volt a követelmény” A tanfolyamra való jelentkezéskor mindig részletes információt adunk szóban és írásban a tananyag mellett a tanfolyam helyéről, felszereltségéről, a tanfolyam lebonyolításának rendjéről, az előadókról és azok kéréseiről. Az anyag valóban hatalmas. Ennek rendszerezéséhez igyekeztünk minél több praktikus tanácsot, javaslatot, táblázatot adni. Az előadásokhoz rendszeresen adtunk óravázlatokat, Power Pointos emlékeztetőket elektronikus de főként nyomtatott formában. Egy kolléga megjegyezte, hogy számára a kinyomtatott prezentációk, annak ellenére, hogy kivetítve is látták, a tanulásnál követhetetlenek voltak. Több tanfolyamos játék részletes leírását megkapták a hallgatók illetve a képzési napok végén ezeket a feladatokat felidéztük. A tanfolyami képzés során a 120 órán kívül rendszeresen biztosítottunk online konzultációs lehetőséget, ahol visszatérhettünk egy-egy olyan témára, amelyben esetleg némi bizonytalanság mutatkozott a csoport heterogén összetétele miatt illetve a csoport kéréseinek megfelelően alakítottuk ezeket a beszélgetésnek a témáját. A képzés elején kapott ( Pen-drive-n lévő) elektronikus tananyaggal és a résztvevők birtokában lévő oktató filmekkel is igyekeztünk az anyag elsajátítását megkönnyíteni. Ettől függetlenül tiszteletben tartjuk minden kolléga véleményét.
„Tetszett a gyakorlatiassága, az aktualitása, az életszerűsége, az oktatók őszinte, életszerű, gyakorlatból hozott tapasztalatai. A praktikus, sokszínű, ötletes feladatok” „ A felkészültség, a hatalmas tudásanyag” „ Azok az órák, amelyeken sok kisgyermeknél használható mozgásos játékot tanultunk” „ Sok gyakorlati anyag volt, amely új gondolatokat indított el” ( Ezt többen is kiemelték). „ Fantasztikus játékötletekkel, gazdag eszközkészlettel gazdagodtam. Megismertem több, eddig általam nem használt eszközt és sokféle fejlesztési módszerbe nyertem bepillantást, „A sok plusz anyag, könyvajánlás” „ A rugalmasság , a kedvesség, a közvetlenség, a gyakorlatorientált képzés, a szabad használatú „ könyvtár”, ötlettár.” „ A gyermekbemutató órák, hospitálási nap” „ A gondolkodtató mozgásfejlesztés” „ Játékbemutatások és a nagylabdás óra” „ A rengeteg gyakorlati feladat, amit be tudok építeni a mindennapi munkámba is” „ A gyakorlatokat nagyon szerettem, nagyon sok segítséget kaptam a mindennapi fejlesztő munkámhoz, remekül tudom a tanfolyam anyagát adaptálni illetve a korábban tanult ismereteimet kiegészítetten, felfrissítettem. Az elméleti anyag is nagyon hasznos ismereteket adott, igen bőséges, sok fontos kérdésre kitekintő volt. Az elmélet/ kisgyermekek mozgásfejlesztése mehetne szorosabb blokkokban, témák szerint összetartóbban. Sok időt vett el a felkészüléskor az egyes tananyagrészekhez tartozó elmélet összeszedése. Az egyes témák fontosságára, összetettségére tekintettel nehézséget okozott a felkészülés során az egyes témák szűk kivonatának elkészítése ( autizmus, tanulási zavarok, primitív reflexek). Mivel érdekel a téma, elvesztem a részletekben, a vezérfonal megtalálásában nagyon sokat segítettek a plusz online alkalmak, az ott készített jegyzetek. Ezeket külön köszönöm” 7. Vélemények a vizsgával kapcsolatban: A vizsgától mindenki tart. Az anyag hatalmas, de elegendő idő állt rendelkezésre a feldolgozásához. Időre és sok gyakorlásra van ahhoz szükség, hogy a tanultakat a mindennapokba beépítsék a kollégák. Természetes, hogy az a bizonyos ülepedési szakasz még tart. Jó volt azt visszahallani, hogy semmi olyat nem kértünk számon, amire nem számítottak volna a kollégák. „ Stresszes, megfelelő körülmények” „ Megnyugtató” „ Kicsit stresszes, utólag visszagondolva nem kellett volna ennyit izgulni” „ Nagyon elfáradtam, nagyon izgultam, de a vizsgáztató személye, segítő hozzáállása átlendített, köszönöm” „ Jó hangulatban telt el” „ Jól éreztem magam” „ Kellemes, jó légkörben zajlott” „ Nagyon jó volt, szuper élmény” „ Az írásbeli munkára is megfelelő mennyiségű időt kaptunk” „ Korrekt kérdéseket kaptunk, nem volt kellemetlen meglepetés” „ Összetettsége ellenére nem volt megterhelő. Gördülékenyen ment”
Minőségbiztosítás
Pek-torna XXXVIII-as Csoport
" Kicsi a bors de erős" XXXVIII-as csoport 6 + 1 fő pocaklakó 2022. március 19. - 2022. június 12-ig.
1.Elégedett vagy-e a tanfolyam elméleti
és gyakorlati óráinak arányával, a tananyag
elrendezésével? 5 4 3 2 1
2.Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi feltételekkel ( eszközök, segédanyagok stb)elégedett vagy-e? 5 4 3 2 1 3. Az oktatók felkészültségét értékeld tematikai egységenként!
I
.tematikai ( Kisgyermekek mozgásfejlesztése)
egység előadója: 5. 4 3 2 1 (P.Gabriella )
Szín -ös 4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették elsajátítani a továbbképzés anyagát? 5 4 3 2 1 Szín -ös értékelést kaptunk erre is.
Megjegyzések, kiegészítések:”Hatalmas segítség volt. Minden oldalról alá volt támasztva a tanult anyag”. 5. Mi az, ami számodra a továbbképzés alatt a legnagyobb nehézséget jelentette?
-
Nem volt ilyen 6. A tanfolyam során mi volt az, ami különösen tetszett Neked?
Mi az,
amin változtatnál?
Bármi más gondolat, vélemény, amit
mindenképpen szeretnél megemlíteni:
-
A sok gyakorlat személyes
átélése ( ezt többen
megemlítették), ami a
megkönnyítette a tudásanyag
elsajátítását A vizsgával kapcsolatos észrevételek: A válaszok összesítése:
-
A vizsga jó hangulatban, oldott
légkörben telt el, rendkívül
nyugodt, feszültségmentes volt.
Minőségbiztosítás ek-torna XXXVII-es Csoport
1.Elégedett vagy-e a tanfolyam elméleti és gyakorlati óráinak arányával, a tananyag elrendezésével? 10 kolléga válasza: 9 db ötös érdemjegy, 1 db. 4-es ( indoklás, konkrét kérés, javaslat nem volt) 2.Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi feltételekkel ( eszközök, segédanyagok stb)elégedett vagy-e? 10 kolléga 5-ös érdemjegyet adott. 3. Az oktatók felkészültségét értékeld tematikai egységenként! 10 kollégától ötös érdemjegyet kaptunk. Kiegészítés nem volt. 4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették elsajátítani a továbbképzés anyagát? 8 ötös értékelés, kettő négyes ( kiegészítés, javaslat, indok nem volt). 5. Mi az, ami számodra a továbbképzés alatt a legnagyobb nehézséget jelentette?
-
Az anyag terjedelme, az
ortopédia rész töménysége
A képzésre való jelentkezéskor mindenki nagyon pontos és korrekt tájékoztatást kapott minden tekintetben.
A kollégáknak
Pen-drivén ( saját Pendrive) rengeteg
elektronikus anyagot, kisfilmet, szemléltető
ábrát stb. biztosítottunk. 7.A tanfolyam során mi volt az, ami különösen tetszett Neked? Mi az, amin változtatnál? Bármi más gondolat, vélemény, amit mindenképpen szeretnél megemlíteni:
-A
sok gyakorlat személyes átélése
( ezt többen megemlítették), ami
a megkönnyítette a tudásanyag
elsajátítását
Javaslat:
-„Minden
korrekt volt” -„ Maximálisan elégedett vagyok mindennel, ahogyan azt már többször is mondtam. Szerintem fantasztikus a képzés, fantasztikusak vagytok Gáborral! A legjobb dolog, hogy megtaláltunk Titeket! :)
-
Ami miatt nagyon izgulok, hogy szeretnék majd
jól teljesíteni, szeretnék majd bizonyítani
Nektek, hogy valóban megérdemelten kaptam azt a
tanúsítványt. Ahogyan Te a
gyermekeidként tekintettél ránk, úgy én átvitt
értelemben "szüleimként" rátok :) a gyermek
pedig szeretne megfelelni a szüleinek, a
"példaképeinek". Úgyhogy forgatni fogom még így
is az anyagot, próbálgatni a gyakorlatokat és
rendszerezni a tudásom, hogy a gyerekeknek a
legjobb segítséget adhassam majd.” Köszönjük a válaszaitokat! Minőségbiztosítás Pek-torna XXXVI-os Csapata
A
tanfolyam kezdete: 2020. szeptember 5.,
befejezése 2021. jan. 30.
1. A tanfolyam elméleti és gyakorlati órájának arányával és a tananyag elrendezésével hogyan voltak megelégedve a kollégák? 12 fő ötös érdemjegyet adott Megjegyzések: - Értékelték az „ extra videó anyagokat”, mely az elmaradt gyakorlati részek elmélyítését segítették elő. Visszanézhetőek voltak ezek a kisfilmek. - Egy kolléga megemlítette, hogy értékesnek tartotta azt, hogy több anyagot digitális formában is megkaptak. - Az anyag jó elrendezésű, egymásra épülő. 1 fő 4-es érdemjegyet adott. Köszönjük, hogy válaszát indokolta is. A kolléga összességében elégedett volt a gyakorlat és az elmélet arányával, de véleménye szerint volt olyan rész, amelynek az elmélyítése, tudatosítása több gyakorlatot kívánt volna. 2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi feltételek 13 fő ötös érdemjegyet adott Maximálisan elégedettek voltak a tárgyi feltételekkel a kollégák. Értékelték továbbá a más jellegű segédanyagokat: pl. kölcsönözhető könyvek, P. P-os emlékeztetők a gyakorlati órákhoz. az anyag rendszerezéséhez nyújtott segítő gondolatok, javaslatok. - A segédanyagok maximálisan segítették a tananyag elsajátítását.
A tanfolyam mind a három oktatója egyöntetűen szín ötös értékelést kapott. Nagyon sok megjegyzést kaptunk az értékelések mellé. Több kolléga hasonlót írt. Romhányi Réka , Ramocsa Gábor és Pektor Gabriella 13 ötös értékelés kapott. -„ Nagyon örülök, hogy három ilyen nagy tudású oktatótól tanulhattam” -„ Magas szintű elméleti és szakmai tudás” - „ Rékával csak két alkalommal találkoztunk, pedig a tételsor alapján érdekes dolgokat tanulhattunk volna még”
13 véleményből 12 ötös érdemjegy, egy négyes. „ Néha nagyon tömény volt az anyag és a nap végére nehezen tudtam koncentrálni, főleg az anatómia rész volt nehezebben emészthető” „A gyakorlatban is érezhettük, láthattuk, amit az elméletben is hallottunk.” „ Az egymásra épülő oktatási módszerek is jól kiegészítették egymást” „ A Covid miatti SKYPOS órákat is valamilyen szinten élveztem. Gábor és Gabi nagyon felkészültek rá.” „ Ami nem volt elsőre érthető, azt még egyszer elmagyarázták”. 5. Mi az, ami nehézséget jelentett a képzés alatt? - A Covid miatti online órák - A rendszerezés, de a tanfolyam vége felé közeledve összeállt a kép. - A hatalmas mennyiségű anyag rendszerezése - „A szigor. Néha úgy éreztem, hogy nem felnőttként, hanem gyermekként kezeltek minket”. Két kolléga említette ezt a bizonyos „ szigort” és igényelt volna némi rugalmasságot a tanfolyam elvégzése alatt. Példának okáért megemlíteném, hogy az órán valóban kértük a mobiltelefon használatának mellőzést. Ehhez tanfolyamvezetőként szeretnék hozzáfűzni néhány gondolatot. Annak reményében indítottuk el a képzést 2020.szeptember 5-én, hogy nem kell újra szembe néznünk azzal a rettegéssel és bizonytalansággal, amit a világjárvány hozott magával. Sajnos tévedtünk. Közben a Felnőttképzési törvény és más rendeletek is folyamatosan változtak. Úgy gondolom, hogy annak ellenére, hogy a tanfolyam 120 órás, mi lényegesen többet voltunk együtt hol kisebb csoportokban, hol az egész tanfolyami csapat közösen a SKYPE felületén. Beszélgettünk, filmeket elemeztünk, konzultációt tartottunk. Olyan a tananyagot segítő kisfilmeket készítettünk, amit eddig még soha . Ezt a kollégák nagyon értékelték. Több lényeges kérdésben kikértük a kollégák véleményét a járványhelyzet alatt ,felajánlottuk az online és a személyes képzés lehetőségét is. A tanfolyamra való jelentkezéskor mindig részletes információt adunk szóban és írásban a tananyag mellett a tanfolyam helyéről, felszereltségéről, a tanfolyam lebonyolításának rendjéről, az előadókról és azok kéréseiről.. Minden képzésnek van egy megfelelő rendje, amit az eredményesség miatt, be kell tartanunk.
6. Mi az, ami különösen tetszett Neked? - Számomra így volt minden szuper - Jó hangulatú képzési napok pozitív érzelmi hatást váltottak ki. Sok segítséget kaptunk a mindennapi életben felmerülő problémák megoldására - Az előadók felkészültsége - A rengeteg játék - A játékok, fejlesztő feladatok egyszerű eszközökkel - Kedvencem a nagylabdás nap volt - A rengeteg tudás, ötlet, szerteágazó ismeret és gyakorlati tanács, amiért nagyon hálás vagyok - Az emberség - A tanfolyamot élveztem és újra elvégezném. Kicsit több rugalmasságot vinnék bele a résztvevők felé. Ajánlani tudom csak másoknak. -Nagyon nehéz volt a vizsgára felkészülni az óvodai túlmunkák miatt, mégis mikor tanultam, örültem a tudatos gyakorlatoknak és annak, hogy így is tervezem már a mozgást az oviban. - A tanfolyamvezető felkészültsége, hozzáállása,energiája, a tanfolyam szeretete. - A rengeteg segédanyag, amit bármikor elő tudok venni - Nagyon izgalmasak, jók voltak a gyakorlati órák, szerettem a nagylabdás, köteles, szökdeléses feladatokat 7. No és milyen volt a vizsga?
A vizsgától
mindenki tart. Az anyag hatalmas, de elegendő
idő állt rendelkezésre a feldolgozásához. Időre
és sok gyakorlásra van ahhoz szükség, hogy a
tanultakat a mindennapokba beépítsék a kollégák.
Természetes, hogy az a bizonyos ülepedési
szakasz még tart. Jó volt azt visszahallani, hogy semmi olyat nem kértünk számon, amire nem számítottak volna a kollégák. Romhányi Réka tételsora támpontot adott a felkészüléshez. Hárman igényelték volna azt, hogy a másik két előadó is ebben a formában tegye ezt meg ( tételsor ). A tanfolyam vezetőjeként szeretném jelezni, hogy a másik két előadónak is volt támpontot adó , irányt mutató levele, igaz nem „ Tételsornak” neveztük el.
-„ Sokkal nehezebb volt, mint amire számítottam” -„ A végén teljesen leblokkoltam, pedig Réka nagyon segítőkész volt”. -„ Örülök, hogy túl vagyok rajta”
Köszönjük, hogy többen úgy értékeltétek, hogy a vizsgáztatók segítőkészek voltak. Köszönjük a véleményeket!
A Pek-torna XXXV. Csapatának Minőségbiztosítási
összesítése
Tizenöt fő értékelését olvashatjuk.
A 15 értékelésből 14 kolléga ötös érdemjegyet
adott.
1 db négyes
értékelés
Néhányan
a numerikus értékelésük mellé még szöveges
kiegészítést is adtak.
-
„Nagyon tudatosan
felépített a
tanfolyam anyaga. Különösen tetszett, hogy az
elmélet és a gyakorlat egymásra épülve segítette
a megértést és a rögzítést”.
-
„Az arányok megfelelnek a tananyag
elrendezésében a kitöltendő kérdőívek nagyon jó
mankót biztosítottak”
-
„Igen sok új információt kaptam, más
megközelítést a mozgásfejlesztéshez”
-
„A
gyakorlati alkalmazást is azonnal kipróbálhattuk”
-
„R. Réka óráiból lehetett volna több és akkor
végig tudtunk volna menni a betervezett
tananyagon vagy több gyakorlatot tudott volna
nekünk mutatni”. 2.Az anyag elsajátításához
szükséges tárgyi feltételek
14 ötös értékelés
és egy négyes
Köszönjük, hogy a
négyes értékelő véleményét meg is indokolta.
„
A tárgyi eszközökkel teljes mértékben
elégedett vagyok. Rengeteg a segédanyag.
Segédanyagokat a tanfolyam során rendszeresen
kaptunk, de mivel egyben csak a legvégén láttuk
az egészet komplexen( és tudtuk őket
csoportosítani), ezért ahogy a tanfolyam során
olvasgattuk őket inkább csak összezavart és nem
igazán segítette a megértést és a tisztán látást
. Egy témához több különböző időpontban is
kaptunk anyagot”
Az ötös értékelők kiegészítő gondolatai:
-
„Maximálisan elégedett vagyok
-
Jól felépített anyag, jól
előadott órák.Rengeteg információt, rengeteg
jegyzetet, fénymásolatot, digitális
anyagot kaptunk.
A bemutatott feladatokhoz gyári illetve otthon
is elkészíthető tárgyakból nagyon sok ötletet
kaptunk.
-
Tanulmányainkat, a felkészülést, könyvtár és
videós anyagok, online megbeszélések is
segítették.
-
A fotók és a P. P-os anyagok is nagyon hasznosak
-
Az új helyzet sok új lehetőséget teremetett és
ezek megerősítették a tanfolyam minőségét.
Önzetlen tárgyi és elméleti átadás zajlik.
Elégedett vagyok a tárgyi feltételekkel, sőt
többet nyújtott, mint amennyit vártam.
-
Rengeteg eszközt
kipróbálásra volt
lehetőségünk”. 3.Az oktatók
felkészültségének értékelése
A tanfolyam mind a
három oktatója egyöntetűen szín ötös értékelést
kapott.
Nagyon sok megjegyzést kaptunk az értékelések
mellé. Több kolléga hasonlót írt.
Kiemelték az előadók magas szintű szakmai
felkészültségét, a hitelességét, az elmélet
gyakorlatban történő azonnali kipróbálást, a
személyes tapasztalatok megosztását,
önzetlenségét.
-
Érdekes és élvezetes előadások
-
Bensőséges hangulat
-
„
Lelkiismeretes,
szeretetteljes oktatók”
-
„ Az oktatók fantasztikusan tudnak
együttműködni és tetszik, hogy a különböző
területről hozott tudásukat összefésülték, ezért
ennyire komplex, amit kaptunk tőlük” 4.Az oktatás módszereivel
kapcsolatos vélemények
15 ötös értékelés
A megjegyzések összesítése:
-
gyakorlat központú oktatás
-
saját élményű megtapasztalás
-
Inspiráló módszerek
-
„ Úgy gondolom, többszörösen
átfutottunk azokon a részeken, amelyek
az alapját képezik
annak, hogy a mozgásfejlesztésre felkészítsenek,
nyilván az egyén hozzáállásán is múlik,hogy
mennyi energiát fektet a tanulásba”
-
„ Imádom a szemléletmódot és az
egyszerű eszközök használatát. Nagyon
inspirálóak, motiválóak a módszerek”.
-
„ … a továbbfejlődéshez vezető utat,
ajtót nyitottak meg előttünk.
„ Nekem csak egyéni digitális
problémáim voltak, de az jó sok…”
A tanfolyamvezető megjegyzése:
A járvány ideje
alatt kellett befejeznünk a képzést és így is
vizsgáztunk. Nem volt egyszerű senkinek sem,
viszont nagyon tanulságos, sok kreatív ötlettel
fűszerezve.
Az oktatóknak és a tanfolyamon résztvevő kollégáknak
sok technikai
nehézséget kellett leküzdeniük, megoldaniuk,új
lehetőségeket kipróbálniuk. Mindenképpen
szükséges volt hozzá az internet és a különböző
felületek (SKYPE, ZOOM, VIDEOCHAT stb.)
zavartalan működése, a jó hálózati lefedettség
és egy jól működő
számítógép. Bizony-bizony időnként több is
egyszerre. A lényeg, hogy valahogyan
megoldottunk minden gondot és úgy érezzük a
visszajelzésekből, hogy nem szenvedett senki sem
hiányt semmiből.
Sajnos a tanfolyam egyik legszebb napja a
gyermekbemutató órákkal elmaradt, de a technika
segítségével (képernyő megosztási funkció) ezt
is tudtuk pótolni.
A képzés alatt és a járvány időszakában többszöri
SKYPON folytatott kiscsoportos együttléten
nagyon sok órarészletet
igyekeztünk
megmutatni a kollégáknak.
Az egyik kolléga megjegyezte, hogy
„…több
hospitálási lehetőség lehetne a tanfolyam során,
hogy többféle foglalkozást láthassunk és ne a
végére kelljen besűríteni egy napra.”
Engedelmükkel ezt azért
némiképpen kiegészíteném, azzal az információval,
hogy
tanfolyam egész
ideje alatt mind a három előadóhoz külön is
lehet menni előzetes egyeztetés után hospitálni
.Akik már végeztek Pek-tornát, ebben
megerősítenének, hiszen sokan éltek már ezzel a
lehetőséggel. 6. Mi az, ami nehézséget
jelentett a képzés alatt?
-
„A
spirális
oktatás és az ebből adódó széteső érzés.
Valószínűleg azért, mert nem ehhez vagyok szokva.”
- „A hosszú utazás , a
vezetésre való koncentrált
odafigyelés
izgalommal járt, ezért néha fáradtnak éreztem
magam, de amikor megkezdődött az oktatás,
elrepült az idő. A heti munka melletti
folyamatos felkészülés nem volt könnyű, de
megérte”.
- „ A segédanyagok szórtsága és azok
rendszerezése a tanfolyam végén”
- „Az idő
J
…”
- „A tanfolyam végére kezdtem átlátni
a dolgokat. Nagyon sokat segített, hogy a
lányokkal közösen beszéltünk és a tanfolyam
vezetőjével többször is lehetett konzultálni”.
- „ A tanfolyam ideje alatt nem volt
lehetőségem feldolgozni a kapott anyagot,
lejegyzetelni a játékokat. Sajnos ezek az
emlékek idővel megkopnak, ha újra kezdeném a
tanfolyamot,akkor a szünetekben jobban
igyekeznék leírni a játékokat”
- „Nekem nem volt leülepedési idő az
egyes blokkok között, nagyon hajtós volt, de jó.”
- „Az egyik nehézségem az
esettanulmány írása volt, mert gyakorlat
hiányában nehezen állt össze az anyag.”
-„A másik nehézség számomra az anyag
rendszerezése volt. Személy szerint én jobban
kedvelem a tétel szerinti felkészülést, bár
minden segítséget megkaptunk”.
- „A nagy mennyiségű anyag
rendszerezése, de végül összeállt a kép, de
minden anyag nagy segítség volt hozzá”
- „Számomra nem volt semmilyen
negatív tapasztalat”
- „A számítógép és a technika ördöge”
- „Nem volt nehézség, minden meg volt
támogatva”
-„ Számomra a testnevelési alapok
hiánya ( előző tanulmányok) jelentett nehézséget.
A tanfolyam során sokat tanultam, tapasztaltam,
olyan izmokat is megismerhettem, amiket korábban
nem is használtam
J. A rajzírás gyakorlati alkalmazása
is nehéz volt számomra”. 6. Mi az, ami különösen
tetszett Neked?
- „A sok gyakorlati óra, amiből még bármennyit elviseltem
volna”
- „A rengetek játékötlet, eszköz
nélkül és egyszerű eszközökkel”
- „Szuper volt a tanfolyam, azt
kaptam, amit elképzeltem és amit a nyílt napokon
előrevetítettek”.
- A P. P-os anyagok, a rendkívül sok
videó anyag megtekintése nagy segítség volt” A további megjegyzésekben
több közös vonás is volt, így azok a lényegi
elemeit szeretném közzé tenni.
A tanfolyamnak
otthont adó óvoda
meleg,baráti légkörét, a levegőtisztító
berendezéseket, a tanfolyami tanulást
megkönnyítő kölcsönözhető könyveket és a
csoportban kialakult baráti hangulatot többen
kiemelték.
Voltak olyan kollégák,
akik pont a tanfolyam rendszerezettségét, fő
irányvonalának a megmutatását emelték ki. ( lásd
feljebb, más kollégának
más fajta
rendszerezés segítette volna meg a tanulását).
A kollégák a hétvége után örömmel kipróbálták a
saját csoportjukban, osztályukban a nálunk
tanult játékokat és többen már a hazafelé vezető
úton azon törték a fejüket, hogy mely játékot is
vegyék elő másnap.
Köszönjük, hogy értékelték
a járvány alatti online órák rugalmasságát. A
csoportot több kisebb csapatra osztva tartottuk
meg az elmaradt képzési
napokat. Mit mondjak…nagyon érdekes volt
J és igen kreatív megoldások
születtek.
Azt hiszem mindenkinek az életére nagy hatással
volt maga a képzés és a képzés alatti időszak.
Többen új célokat tűztek ki maguk elé.
Köszönjük, hogy értékelték többen azt az
igyekezetünket, hogy a járvány ideje alatt
megtanulva és latba vetve minden technikai
segítséget próbáltuk az anyagot a
legmaximálisabban átadni. 7.Leginkább segítette a
felkészülést:
- „A folyamatosan érkező tudásanyag és a csoport összetartó
ereje”
- A könyvek, P.P-os emlékeztetők
- A video anyag
- A távoktatáson kapott video anyag, amit
többször vissza lehetett nézni
- A szemléltető ábrák
-A tanfolyamon eltöltött idő, az órák előadása,
a sok gyakorlat
- Segítettek a rendszerezős ötletek, az
emlékeztetők
- „Az ismétlések, amikor saját magam rendszereztem az anyagot”
- „A szakirodalom és a számos segédanyag, amit a tanfolyam során kaptunk”
- „Bármikor tehettem fel kérdést, arra mindig érthető
választ kaptam az oktatóktól”
- „A kézzel írt jegyzeteim, a csoporttársak és a
küldött jegyzetek”
- „A megkapott emlékeztetők, amelyek segítették a gyakorlati órák
felidézését”.
- „A koronavírus miatt kapott oktató video anyagok!!!”
- a vázlatkészítés 8.No és milyen volt a vizsga?
A vizsga, ami még sohasem volt ilyen „
Különleges”
Tanfolyamvezetőként bevallom, nekem az volt az
első online vizsgán. Rettenetesen izgultam, hogy
a technika minden szempontból velünk legyen,
mindenkinek működjön a számítógépe, legyen
internetkapcsolata és ne legyen áramszünet.
Azt
hiszem, mindenki számára megnyugtató volt a
vizsga előtti találkozás és kötetlen
beszélgetés. Megfelelő alkalom kínálkozott az
esetleges kérdések , kevésbé tisztázott dolgok
megbeszélésére. A vizsga pontos forgatókönyvét
is egyeztettük előre.
Igyekeztünk mindenkit megnyugtatni, hogy
bármilyen technikai nehézség is fellépne, azt
orvosolni fogjuk. Nem szerettük volna, ha bárki
is emiatt aggódna.
Törekedtünk arra, hogy
a vizsga minden
szempontból gördülékeny
és
a lehetőségekhez képest ünnepélyes legyen.
A kollégák visszajelzései alapján úgy gondoljuk,
sikerült.
Az írásbeli vizsga a kollégák megítélése szerint
az eddigiekhez hasonlóan a tananyag egészét
átölelte. A kérdésekre számítani lehetett, semmi
váratlan nem ért senki. A rendelkezésre álló
időhatár ( hatvan perc) azonban több kollégánál
szűkösnek bizonyult.
A szóbeli vizsga kisebb csoportokban élvezetes
volt, bár az utolsó ilyen csoportnak a várakozás
azért nem volt könnyű. Köszönjük a türelmüket.
Többen a szóbeli vizsgát
egy sok réteget átfogó beszélgetésnek élték meg.
A vizsgáztató kíváncsi volt az összefüggésekre
is. Lényegre törő kérdésekkel segítette
vizsgázókat. Köszönjük, hogy értékelték
a
kollégák az oktatók
emberi
hozzáállását, higgadtságát, mely sokak számára
megnyugtatólag hatott.
Köszönjük a családtagok megértését is.
Budapest, 2020. május.20.
Minőségbiztosítási
összesítés Pek-torna XXXIV-es Csapata
1.A
tanfolyam elméleti és gyakorlati órájának
arányával és a tananyag elrendezésével hogyan
voltak megelégedve a kollégák?
15
válaszadóból 11 fő ötös értékelésünk volt és
négy négyes. A három négyes
értékelés válaszát
nem indokolta. Köszönjük az ötös érdemjegyek
mellé írt megjegyzéseket. - Nagyon jó volt a felépítés - Az elméleti és gyakorlati
órák aránya ideális volt számomra
a
leghasznosabb szakmai megfigyeléseket, ötleteket
a hospitálási napon gyűjtöttem be. - Nagyon jó volt, hogy az
összes elméleti részt meg tudtunk csinálni a
gyakorlatban is. - Arányosan, jól
elrendezetten kaptuk az elméleti ismereteket és
a gyakorlatot. A gyakorlat színesítette és
segítette az elmélet elsajátítását. A négy darab négyes
értékelésből az egyikhez kaptunk egy
megjegyzést: " A vizsga felkészüléshez jó
az arány, de én személy szerint akár az egész
napot a tornateremben töltöttem volna".
2.Az anyag
elsajátításához szükséges tárgyi feltételek
15
darab ötös értékelést kaptunk
- Rengeteg
segédanyagot kaptunk, könyvet, segédletet,
cikket. - A tárgyi feltételek nagyon
jók voltak. Sok ötletet kaptam, amit a saját
munkámban feltétlenül használni fogok. - Maximálisan elégedett
vagyok. Az egyik kolléga megjegyezte,
hogy számára jól jött volna a tornaterembe is
egy tükör, a tartásjavító gyakorlatokhoz.
Igyekszünk majd ezt is megoldani.
3.Az
oktatók felkészültségének értékelése A három oktató 15 ötös
értékelést kapott. - Irigylésre méltó
mindegyikőtök szakmai felkészültsége, tudása,
hozzáértése. - Rengeteg hasznos dolgot és
újdonságot tanultam anatómiailag, funkcionálisan
kifejezetten. - Az előadók felkészültek,
hitelesek Az egyik kolléga Romhányi
Réka előadásaiból, gyakorlataiból szeretett
volna többet, Ramocsa Gábortól pedig még több
gyakorlatot, mert itt érezte meg igazán az izmok
működését. Pektor Gabriellánál a
nagylabdás nap volt a kedvenc. Az egyik tematikai
egységünknél egy kolléga az egyikünket 4-es
érdemjeggyel értékelte
4.Az oktatás
módszereivel kapcsolatos vélemények A 15 válaszból 13 darab ötös
és két négyes értékelés volt. Megjegyzések az oktatás
módszereivel kapcsolatban: -A gyakorlati órák a
fénymásolatok, emlékeztetők sokat segítettek
abban, hogy könnyebben átlássunk egy-egy
anyagrészt. - Van,a ki szeretette volna
egy külön Pek-tornás jegyzetet
*
A tanfolyamvezető
megjegyzése: Volt, amit meg is említett az egyik
kolléga - Az elméleti részhez is
megkaptunk minden segítséget papír alapon is és
elektronikus úton illetve Pen-drive-on. A
gyakorlati példákon át pedig maximális
segítséget kaptunk mindenkitől. - Jó volt vizualizálni és
kipróbálni az elméleti részt. -A módszerek számomra teljes
mértékben megfeleltek
5.Mi
jelentett nehézséget a tanfolyam elvégzése
közben? - A rengeteg anyag
rendszerezése (ezt többen írták). - Megvárni, hogy "
leülepedjenek" a tanultak - Nem mondhatom, hogy volt
ilyen. Minden percét élveztem! - A tananyag rendszerezése
...de a tanfolyam végére sikerült átlátnom és a
fontos részekre helyezni a hangsúlyt. - Az anatómia - A vizsgára való felkészülés - A korai kelés - Okosan beosztani az időt - A közlekedés
6. Mi az,
ami különösen tetszett Neked? - A tanfolyamot átjáró
holisztikus szemléletmód. Ez nagyon motiváló
volt számomra - A saját testsúlyos
gyakorlatok - A sok egyszerűen
megvalósítható ötlet - A nagylabdás nap, Réka
előadásai, jó kis csapat jött össze, sokat
bohóckodtunk. Örömmel ajánlom másnak is a
képzést. - A gyakorlati órák - A nyílt nap nagyon jó volt. - Réka előadása, nagylabdás
nap. - A szervezés, a környezet, a
jó hangulat, a játékötletek - Ahogy telt az idő, egyre
jobban sajnáltam, hogy vége. Leginkább a
gyakorlati rész tetszett. Mindig mindenből csak
tanultam. - Saját testem megismerése - A gyakorlatban, a
mindennapokban jól alkalmazható feladatok
sokszínűsége. A szakmai felelősség terén
szerzett új ismeretek megtapasztalása,
begyakorlása. A különböző tartáshibák közötti
differenciálás fontosságának, módszerének
megtapasztalása. - Az elmélet és a gyakorlat
összhangja - A különböző eszközök
sokféle felhasználása - Az új fejlesztő feladatok
7.
Leginkább segítette a felkészülést:
-
A P. P-os emlékeztetők, saját jegyzeteim
-A
közös csoport
-
A jegyzeteim és Gabi által elküldött
szakirodalom
-
A jegyzetek, segédanyagok, Pen-drive-re feltett
anyag
-
Az első alkalommal kiosztott jegyzet : Mozgással
történő fejlesztés
(Pektor G. 82
oldalas belső jegyzet). - " Megtanítottál Gabi
rendszerezni". - Segítettek az ismétlések, a
sok e-mail a tanfolyam vezetőjétől, a sok
gyakorlati feladat. - A kézzel írt jegyzetek
(saját jegyzetek) - A felkészülési időszak az
utolsó képzési nap után
A vizsga - Az írásbeli vizsga hosszú
volt, de pontosan megfogalmazott kérdések
voltak. Elegendő idő állt rendelkezésre. - Kellemes élmény volt. - Jó hangulatú, gördülékeny,
jól szervezett. - Segítőkész előadók Köszönjük a véleményeket!
Minőségbiztosítási
összesítés: Pek-torna XXXIII-as Csapata
Véleményt írók száma: 15 fő 2018. szeptember elsejétől
2019. április hatodikáig voltunk együtt. A vizsga :2019. Május 12-én
volt
1.
A tanfolyam elméleti és gyakorlati órájának
arányával és a tananyag elrendezésével -A 15 főből 14 ötös
érdemjegyet kaptunk és egy négyest. Örülök, hogy a négyes
érdemjegyet adó kolléga véleményét indokolta is:
„Nagyon sok hasznos gyakorlati tanácsot kaptunk,
amit igyekszem a jövőben hasznosítani. A sok
információ között kicsit elvesztem. Néha nehéz
volt elkülönítenem a fontosat a számomra kevésbé
fontostól”
-A 13 ötös érdemjegyet adók köszönik a rengeteg
fénymásolt segédanyagot, a fényképes P. P-os
emlékeztetőket, a sokszínű és változatos
eszközhasználatot, az óravázlatokat, továbbá a
témához tartozó fotókat, melyek a felidézést
segítették.
-
Egy kollégától négyes
érdemjegyet kaptunk, számára a P. P-os
segédanyagok nehezen áttekinthetőek voltak és ő
nem tudja használni ebben a formában
őket .Nem is igazán
látszik, mi van a képeken…”
-
„ a szöveges , részletes leírások , vázlatok
számomra praktikusabban, a jövőben is ezeket
fogom elővenni”
-
Egy kolléga ¾-ed adott
erre a kérdésre. Számára nehézséget okozott az
anyag rendszerezése
„ megkaptam”, nem
„kaptam meg” a
segédanyagot. „
…a felkészülés
alatt kategorizáltam, feszültségem oldódott”
A
tanfolyamvezető megjegyzése következik:
Az egyik tanfolyami csoportnak volt az a
rendkívül jó ötlete, hogy segítsük az egymás
közötti kommunikációt azzal, hogy egy közös
e-mail csoportot hozunk létre. Így a kollégák
egymást is tudják segíteni, hasznos cikkeket,
tanulmányokat, érdekes ötleteket tudnak
átküldeni egy kattintással 15-16 főnek.
A május 12-i vizsgán az egyik kolléganő
megszámolta, hogy a képzés alatt közel 100
levelet küldtem nekik e-mail formájában. Ezek az
üzenetek nagyon sok hasznos információt
tartalmaztak, melyek a kollégák felkészülését, a
tanultak megtámogatását szolgálták. Mindig
jelöltem a csatolmányoknál, hogy ez a
törzsanyaghoz tartozó anyagrész vagy csak
érdekesség az adott témában. Ezekért az
anyagokért, játékokért, fejlesztő
feladatokért az eddig lebonyolított 33 tanfolyam
résztvevőinek a többsége hálás volt .Sajnálom,
hogy feszültséget okoztam azzal, hogy
bátorkodtam mindig megkérdezni, hogy
megérkezett-e a felkészülést segítő csoportos
levél…
3.
Az oktatók felkészültsége
Szín jeles bizonyítványt kaptunk, sok kedves,
bíztató, egy-egy humoros gondolattal
kiegészítve.
4.
Az oktatás módszereivel kapcsolatos vélemények
15 ötös érdemjegyet kaptunk.
A kollégák kiemelték a
tanfolyam gyakorlatközpontúságát, az elmélet és
a gyakorlat egymásra épülését. Az elméleti
részek közé tudatosan beépített mozgásos rész
mindig pezsdítően hatott a csapatra és segítette
a figyelem fenntartását.
-
az egyik kolléga szerette
volna a képzés anyagát egyben, összefűzve
megkapni.
Számára így lett volna jobban áttekinthető
5.
Mi jelentett nehézséget a tanfolyam elvégzése
közben?
-
a családtól való távolság
-
a sűrű képzési napok
-
az időbeosztás a munka mellett
-
az utazás
-
az anatómia elsajátítása „ bár egy idő után már
azt vettem észre, hogy magamat javítom, ha
butaságot mondok. Köszönet érte”
-
a folyamatos tanulás
-
a gyakorlati tapasztalat hiánya
-
„ Rettegtem Gabi haragjától, hogy elkések
J”
-
a vizsgára való felkészülés, az anyag
összerendezése
6.
Mi az, ami különösen tetszett Neked?
-
a
gyakorlatközpontúság
-
a
családias légkör
-
örülök a sok új játéknak
és annak, hogy a
tartáshibákról
ilyen részletességgel tanultunk.
-
az
előadókhoz személyes gondjainkkal is
fordulhattunk
-
a sok
egyszerű eszközzel végzett játék
-
az
idegrendszeri éretlenség fogalma eddig nem igen
volt számomra tartalommal megtöltve. SOKAT
kaptam most ebből is.
-
a
korrekt tájékoztatás, időbeosztás
-
az
előző csoportok munkáiba való bepillantás
-
Rékával szerettem volna több időt eltölteni
-
…én
is
-
Réka
tételsora megkönnyítette a tanulást. Gabi és
Gábor anyagrészénél ilyen nem volt csak „
pezsgős kérdések”
A tanfolyamvezető megjegyzése következik:
Gyerekekkel foglalkozom hosszú évtizedek óta,
akik szeretik a képzeletet megmozgató képeket
is.
A tanfolyam végén pezsgőt
bontunk és koccintunk a sikeres vizsgára. Éppen
ezért a fontos anyagrészeket, amelyek nagy
valószínűséggel a vizsgán is érdekelnek majd
Bennünket, egy pezsgős pohárral jelöltem…erre
utal a kolléga „pezsgős kérdés”kifejezése
A vizsga:
-
gördülékeny volt
-
nem
ért semmi váratlan
-
humánus
-
segítőkész vizsgáztatók
-
korrekt
-
lojális, segítőkész hozzáállás
-
Nagyon izgultam, mert nem tudtam, hogy elő
tudom-e hívni a tanultakat a vizsgán
-
Örülök, hogy nem stresszeltem jobban
A Pek-torna XXXII-es Csoportja 2019. február
24-én vizsgázott A kitöltött
minőségbiztosításnak most az összesítőjét
olvashatja a honlapunkat tanulmányozó kedves
olvasó.
A
csoport létszáma 16 fő volt.2018.szeptember
elsejétől 2019. január 27-ig barangoltunk
együtt a mozgás világában
1.
A tanfolyam elméleti és gyakorlati órájának
arányát és a tananyag elrendezését
a 16 főből 16-an ötös érdemjeggyel értékelte. Örülünk annak, hogy többen
értékesnek találták, hogy az elmélet és a
gyakorlat egymásra épült a képzési napokon. A
tananyag elsajátítását a P. P-os emlékeztetők,
rendszerezési javaslatok, applikációk,
letölthető alkalmazások , rajzírásos óravázlatok
segítették.
2.
Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltétek 16 ötös érdemjeggyel
büszkélkedhetünk. A résztvevők kiemelték az
órákhoz tartozó P. P-os emlékeztető
segédanyagot, a rengeteg tájékoztató e-mailt (
elektronikus segédanyagot), a könyvek és más
eszközök kölcsönzési lehetőségét, a képzés során
felhasznált egyszerű eszközök felhasználási
lehetőségének bemutatását.
3.
Az oktatók felkészültségének értékelése
Mind a három előadó
mindenkitől ötös értékelést kapott.
Néhány megjegyzés a
résztvevők véleményéből:
„Élmény volt
tőletek tanulni”
„Lenyűgöző szakmai
tudás és emberi hozzáállás”
„Széleskörű szakmai
felkészültség”
„ …sajnos a
gyermekeknél, fiataloknál elég gyakran kiégést,
motiválatlanságot látok. A gyerekek viszont
lelkesek lettek az „ új tesi órákért”és ezt
Nektek köszönhetem. A gyógypedagógia területén
eddig is igyekeztünk minél színesebbé tenni a
rengeteg gyakorlást, most a Pek-tornával
hatalmas lökést kaptam”
4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani a képzés anyagát?
15 ötös érdemjegy
és egy 4-es
-
a
rengeteg gyakorlatot, az elmélet azonnali
feladatba való ágyázását többen kiemelték
-
a
tanultak kipróbálása, más szemszögből való
megközelítése nagyon hasznos volt
-
az
órák élvezetesek voltak Külön köszönjük azt az
értékelést, akitől négyes kaptunk és meg is
indokolta, hogy számára mi okozott nehézséget a
képzés anyagának elsajátításánál.
Mondandójának lényege: a módszer ( elmélet,
gyakorlat, magyarázat, javítás stb) segítette az
anyag elsajátítását, de a befogadás már a
személytől függ.”
Az anyag sok volt, sokáig
nem láttam, hogy a kiegészítő anyagot hová
tudnám kötni, mi abból az, ami feltétlenül kell
ahhoz, hogy az anyagok logikusan
összekapcsolódhassanak és egy komplex alap bázis
tudást biztosítsanak. A vizsga közeledtével már
kevésbé voltak ilyen jellegű problémáim” - a rövid hétvége, a rengeteg
anyag, az utazás,megszokni azt, hogy
folyamatosan tanulni kell,az izmok működése, a
képzés és a magánélet összehangolása, az
ortopédia rész.
6. Különösen tetszett: - a családias légkör, a jó
hangulat - a rengeteg játék és
gyakorlat -a filléres ötletek - a csoporttársaim
elhivatottsága, lelkesedése -a gondolkodtató testnevelés -a segítő hozzáállás - a jól szervezett eseménydús
képzési napok -sok jó ötletet kaptam a
munkámhoz, a terveim megvalósításához
7. Mi az, ami leginkább segítette a
felkészülésedet, tanulásodat? - A P. P-os emlékeztetők,
vázlatok,kölcsönözhető könyvek - A sok gyakorlat, a
visszautalás az előző anyagrészekre, az
ismétlések -A rendszerezési javaslatok -Az előadók bíztató szavai - A „ pezsgős poharak” ( így
jelöltük a kiemelkedően fontos anyagrészeket) - Az oktatók tudatos munkája - Az órai jegyzetelések sokat
segítettek -Az anyag időközönkénti
otthoni rendszerezése
8. A vizsgával kapcsolatos gondolatok - Kellemes, megnyugtató
légkör, az előadók próbálták oldani a
feszültségünket - Jól szervezett, gördülékeny -Az írásbeli vizsgára elég
idő volt ( ezt többen is jelezték) -Az előadók segítőkészek,
megnyugtatóak voltak -Jó élmény volt. Sokat
kellett rá készülni - A vizsga pont olyan volt,
mint amire számítottam
Budapest, 2019. a februári
vizsga után
A
Pek-torna XXXI-es Csoportjának véleménye a 2018.
április 29-i vizsganap után
A kitöltött
minőségbiztosításnak most az összesítőjét
olvashatja a honlapunkat tanulmányozó kedves
olvasó.
A minőségbiztosítást pontozásos értékelő
rendszerben dolgoztuk ki, de lehetőséget adtunk
arra is, hogy kiegészítéseket , megjegyzéseket
írjanak hozzá a kollégák.
Létszám 9 fő.
1.Elégedett vagy-e a tanfolyam elméleti és
gyakorlati óráinak arányával, a tananyag
elrendezésével?
Nyolc darab ötös és egy négyes értékelést
kaptunk.
Az értékeléshez fűzött megjegyzések:
-
„Elégedett vagyok maximálisan. Örülök, hogy
olyan képzésen vehettem részt, ahol a saját
élményű tanulásnak ilyen fontos szerepet
tulajdonítottak. Az elméleti ismeretanyagot
tanulva eszembe jutottak a gyakorlati példák,
így könnyebb volt a tanulás. Az sem mindegy,
hogy tudom, amit majd a gyerekektől kérek,
milyen nehézségű.”
-
„…Nagyon jól eltalálták az
elmélet és a gyakorlat arányát. Az, hogy az
elméletet mindig gyakorlat követte, az
ismeretek
elmélyítését és nem utolsó sorban szellemi
felfrissülést jelentett.”
-
A négyes érdemjegyet adó kolléga nem fűzött
megjegyzést az érdemjegyhez.
-
Igaz, ötös érdemjegyet adott a kolléga, de
megjegyezte, hogy a II. tematikai egységben a
tanulási problémák közül többre pl. autizmusra
nem jutott elég idő.
Pektor Gabriella tanfolyamvezető megjegyzése:
Sajnos a problémás területek szinte egyenként
külön –külön képzést igényelnek és számos
ezekre
specializálódott tanfolyam van.
Mi
a saját programunkban a Pek-torna
mozgásfejlesztési módszerünkkel egy lehetséges
utat próbálunk megmutatni arra vonatkozólag,
hogy miként lehet segíteni ezeknek a
gyermekeknek a mi szemléletmódunkkal
és
mozgásanyagunkkal. A 120 óra alatt mind a
három előadó munkája egymásra épül és a
gyakorlati alkalmazás során
folyamatosan visszautalnak/ visszautalunk
arra, hogy az adott mozgás, fejlesztő feladat
kinek okozhat nehézséget.
A tanfolyami csoportjaink összetétele mindig
heterogén. Eddigi tapasztalataink alapján a
résztvevőkben megfogalmazódott az az igény, hogy
minden egyes Magyarországon a 3-10 éves
korosztálynál
alkalmazott terápiába
bepillantást kaphassanak. Ennek próbáltunk eleget tenni a képzésen.
A kollégák ezt mindig nagyon értékesnek és
hiánypótlónak tartották, de arra valóban kevés a
120 óra II. tematikai egysége, hogy minden egyes
terápiát kellő mélységben részletesen
megbeszéljük.
2.Az anyag elsajátításához
minden segítséget megkaptak a kollégák, amelyek „minden tekintetben elérhetőek” voltak
Kiemelték a résztvevők a
- az új mozgásfejlesztő eszközök megismerését,
kipróbálását
-a P.P-os emlékeztetőket
- a szemléltető képeket, ábrákat, kisfilmeket,
applikációkat
- a nyomtatatott segédanyagokat, óravázlatokat
„
Az eszközök és segédanyagok gazdag tárháza
miatt gyakran irigykedem
J”
„Nagyon
köszönöm a sokrétű szemléltetést, segítséget”
- a kölcsönözhető könyveket
„… a nyílt
napra érkező „ könyvárust”
Krasznár és Fiai
logopédiai, pedagógiai, fejlesztő- és
gyógypedagógiai
3. Az
oktatók felkészültségét értékelése tematikai
egységenként
-
I .tematikai egység előadója:
(Romhányi Réka)
-
II. tematikai egység előadója: (Ramocsa Gábor)
-
III. tematikai egység előadója
(Pektor Gabriella)
„Mindhárom előadó felkészült,biztos
szaktudományos tudást tükröz. Ismerik és
tudatosan felhasználják szakterületük
kapcsolatait más műveltségterületekkel is.
Fogalomhasználatuk szakszerű. Rendszerben
gondolkodnak, elhivatottak, mindenek felett a
gyermek a legfontosabb. Munkájuk egymásra
épített.”
4.Az
oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani az oktatás anyagát?
- „Nagyon jó volt, hogy gyakorlatban elvégeztük
az elméleti részeket, így tényleg jobban
megmaradtak az emlékezetünkben”
„…A „Pezsgős kérdések”J
mankót,segítséget adtak a rendszerezéshez”
-
„ A hospitálás, a szakmai nap”
-
az írásbeli anyagok
Vélemények a vizsgáról
J”
-
„ Szuper”
Köszönjük válaszaitokat!
Pek-tornaXXX-as Csoportjának Tanulmányait 2017. szeptember
2-én kezdte meg a csoport. 2018.február 18-án
sikeresen levizsgázott mindenki. A minőségbiztosítást
pontozásos értékelő rendszerben dolgoztuk ki, de
lehetőséget adtunk arra is, hogy kiegészítéseket
, megjegyzéseket írjanak hozzá a kollégák. A kitöltött
minőségbiztosításnak most az összesítőjét
olvashatja a honlapunk tanulmányozó kedves
olvasó. Létszám 16 fő.
1.Elégedett vagy-e a tanfolyam elméleti és
gyakorlati óráinak arányával, a tananyag
elrendezésével?
15 Fő ötös érdemjegyet
adott,egy
kolléganő szeretett volna még több gyakorlatot
-
„ Az
ismeretanyag elsajátításához, megértéséhez,
bővítéséhez nagyon nagy segítséget adott a
gyakorlati órák folyamatos hozzárendelése
egy-egy ismeretközlés, feldolgozás kapcsán.
Pektor Gabriella tanfolyamvezető megjegyzése:
Ezt
a véleményt többen alátámasztották.
Örülünk
neki!
-
A
hallottak bemutatása, bemutattatása, minden
érzékszervre hatóan segítette a tanulást. Nekem
a szemléletmódomban is pozitív változást
eredményezett”
-
Számomra ideálisabb lett volna a tananyag
lineáris elrendezése.
-
Sajnálom, hogy voltak témák, amelyekre nem
jutott elegendő idő ( pl. autizmus), mert
kíváncsi lettem volna, hogy hogyan látja ezt egy
mozgásfejlesztő szakember.
Pektor Gabriella tanfolyamvezető megjegyzése:
Sajnos a problémás területek szinte egyenként
külön képzést igényelnek. Erre még ez a 120 óra
is kevés
-
Nagyon jó volt az arány
-
Igen
bőséges!
-
Maximális 1000% fölötti teljesítményt tettek le
és adtak át az oktatók
-
Hiteles oktatók, jól megszervezett elméleti és
gyakorlati órák aránya, a figyelem fenntartható
volt.
-
A
gyakorlati órák nagyon élvezetesek, fárasztóak
voltak, de rendkívül megérte. Az elméleti időben
sok hasznos ismerethez jutottam.
2.Az anyag elsajátításához minden segítséget
megkaptak a kollégák,
amelyek „minden tekintetben elérhetőek” voltak Kiemelték a résztvevők a -kölcsönözhető könyveket - az új mozgásfejlesztő
eszközök megismerését, kipróbálását -aP.P-os emlékeztetőket -a szemléltető képeket,
ábrákat, kisfilmeket, applikációkat -anyomtatatott segédanyagokat - az elektronikusan elküldött
kiegészítő anyagokat ( volt olyan kolléga, aki
ezt nagyon kedvelte, mert egy mozdulattal le
tudta menteni a saját számítógépére). -az IKT eszközök változatos
használatát
Egy kolléganőnek túl sok
volt a nyomtatott anyag és úgy érezte, elveszett
benne, nehéz volt számára rendszerezni.
Pektor Gabriella tanfolyamvezető
megjegyzése:Örülünk, hogy segíthettünk az
állandóan kikészített, figyelemfelhívó
szemléltető ábrákkal, fotókkal.( tudat alatti
tanulás a szünetben is).Ez egyben segítette
azoknak a nagyon szorgalmas kollégáknak a
tanulását, rendszerezését is, akik az egyes
anyagrészekhez kutató munkát végeztek és sokat
olvastak még a témához kapcsolódóan.
3. Az oktatók felkészültségét értékelése
tematikai egységenként
I .tematikai egység
előadója:
(Romhányi Réka)15
ötös osztályzat és egy négyes
II. tematikai egység előadója: (Ramocsa Gábor)16
ötös osztályzat
III. tematikai egység
előadója
(Pektor Gabriella)16
ötös osztályzat
Erre a kérdésre összegzésül elmondanám, hogy a
kollégák kiemelték a felkészültségünket, szakmai
tudásunkat, elhivatottságunkat!
Megköszönte több kolléga az élményszerű
ismeretszerzést, a gyermekek iránt érzett
tiszteletünket és az azonos célokért való
összedolgozásunkat a képzés során.
Örülünk, hogy úgy érezték a kollégák, hogy mind
a hárman a mozgás bűvöletében élünk és ezt át is
tudjuk sugározni a kollégák felé.
4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani az oktatás anyagát?
15 ötös osztályzatot és
egy négyest kaptunk. „ A tananyag nagy mennyisége
ellenére az előadók mindig felhívták a lényegre
a figyelmet” „ Az elektronikusan elküldött
anyagok nagy segítséget jelentettek” „ Jó lett volna egy mankó,
amire feltűzhetem az ismereteimet. Az önálló
rendszerezéshez már tudás kell” „ Sokat segített, hogy az
elméletet mindig megtámogatta a gyakorlat”
„ Pedagógusként hozzám
közelebb álltak azok az órák, ahol azt tanultuk,
hogy
játszunk a
gyermekekkel, hogyan tornáztassuk őket, mint
hogy melyik gyermeknek milyen
tartási
rendellenessége van illetve milyen gyakorlat
erre a legmegfelelőbb. Nekem erre több időre
lett volna szükségem” „Először tényleg bonyolultnak
tűnt, de a végére letisztult minden” „ Egyszerűen így volt
nagyszerű” „ A módszerek változatosak,
segítőek” „ Lehetett volna több időt
hagyni a gyakorlati részek leírására”
Pektor Gabriella tanfolyamvezető: Az előző
megjegyzéshez szeretném hozzáfűzni, hogy a
gyakorlati órák emlékeztetőit is mindig
megkapták a kollégák. A résztvevőket arra
biztatattuk, hogy otthon egy-egy képzési nap
után vagy előtt összegezzék a gyakorlati órák
tapasztalatait, élményeit és szükség esetén
egészítsék ki azt saját
gondolataikkal,meglátásaikkal.
- A képzési napok
gyakorisága. -A tanfolyam ideje alatt a
családtól való távolmaradás. - A munka melletti tanulás és
helytállás. - A tanfolyam ideje alatt
kevés idő jutott a feltöltődésre a munka
mellett. - A nagy anyagmennyiség, igaz
előzetes ismeretek birtokában kellett volna
lennem és csak ismétlésként felfogni a
tanulnivalókat. Egy éves képzésnek is el tudnám
képzelni ezt a 120 órát. - A tartáshibákat könnyebb
volt elméletben elsajátítani, mint azokhoz a
gyakorlatokat kitalálni, megtalálni a korrekciós
helyzeteket. - A rajzírás volt nekem
nehéz, mivel nem használtam, de többet kell
gyakorolni és ez is fog menni. - Ortopédiai esetek
felismerése. - A gimnasztika szaknyelvének
az elsajátítása. Remélem, hogyha nap mint nap
használom, belejövök
Pektor Gabriella tanfolyamvezető:
Igen, ezek a válaszok gyakran előkerülnek, de
örülünk annak, hogy gyakran megjelenik a
véleményekben
pozitív végkicsengésként az, hogy idővel,
gyakorlással, használattal lassan leülepszik a
tananyag.
Köszönjük, hogy a kollégák véleményében az is
ott szerepel, hogy
nagyon széleskörű tájékoztatást,
szemléletes előadásokat, élményszerű ,
színvonalas oktatást kapnak a tanfolyam
részvevői, akiknél a csoport összetétele elég
heterogén.
6. Különösen tetsző dolgok a tanfolyam alatt: - A rengeteg gyakorlat ( ezt
nagyon sokan írták) - Hatékony volt számomra az
elmélet és a gyakorlat folyamatos egymáshoz
rendelése, az egyszerű használati tárgyak
alkalmazása a saját fejlesztő munkámban. - Az új mozgásfejlesztő
eszközök megismerése. - A nyílt nap hatalmas
élménye. - Olyan játékokat
tanulhattam, amelyeket kisebb átalakításokkal
bármilyen korosztálynál alkalmazhattam. - Tetszett az egész tanfolyam
légköre, szemléletmódja, a csoporttársaim
törődése. Egymástól is sok mindent tanulhattunk
és megtudhattunk. - Az oktatók leleményessége,
összhangja, személyisége. Tetszett, ahogy
segítették építeni a közösségünket. A végére
valóban igazi csapat lettünk. - A végére minden a helyére
került. - Minden játék, termi,
asztali… - Az önértékelésem,
önbizalmam nőtt a képzés alatt:sokan nem
gondolták volna rólam, hogy önálló akarattal
rendelkező pedagógus vagyok. Bátran kiállok a
tudásért, ami a birtokomban van. - A kreatív gondolkodás
fejlesztése. Szemléletmódbeli változás! Más
irányban gondolkodom a tanítás során
7.Mi segítette legjobban a felkészülésedet, a
tanulásodat? - Jegyzetek, gyakorlatok -Powerpointos nyomtatványok,
Cd-n rögzített anyagok - A csoportos email - A zárt F. B. csoport, a
csoporttársakkal való beszélgetés,a
hozzászólások. - Többször, több forrásból is
láttuk, hallottuk a tanulnivalókat. - A sok-sok gyakorlat,
ismétlés, visszacsatolás, a kapcsolatok
megláttatása. - Az előadók és
tanfolyamvezető törődése. - Az előadók nagyfokú szakmai
tudása. - A temérdek írásos,
fénymásolt anyag, P. P-os emlékeztető, a
kölcsönözhető könyvek. - A folyamatos motiváció arra
vonatkozólag, hogy saját magam tapasztaljam meg
a mozgásanyag, eszközök, módszerek
alkalmazhatóságát. Az ismereteket saját testemen
próbálgatom, tanulgatom, tesztelem. - A sok-sok folyamatosan
kitett szemléltető kép, ábra, a lényegre törő
rövid összegzések hozzájárultak az elhangzottak
felidézéséhez.
8. No és a vizsga? A felkészülési idő stresszes,
a vizsga emberséges, barátságos, szervezett,
oldott hangulatú, gördülékeny, túlélhető. A
rávezető kérdések sokat segítettek. Az írásbelinél sok volt az
írnivaló, ki lehetett bírni és elegendő volt az
idő Köszönjük a csoport
válaszait! Minőségbiztosítás Pek-torna
XXIX-es Csoport
A tanfolyami csoport 2016.
november 12-én kezdte meg tanulmányait és 2017.
április 30-án vizsgázott. A csoportban a hölgyek
mellett ismét volt egy férfi kolléga.
A minőségbiztosítást pontozásos
értékelő rendszerben dolgoztuk ki, de
lehetőséget adtunk arra is, hogy kiegészítéseket
, megjegyzéseket írjanak hozzá a kollégák.
A kitöltött minőségbiztosításnak
most az összesítőjét olvashatja a honlapunk
tanulmányozó kedves olvasó.
1.Elégedett vagy-e a tanfolyam elméleti és
gyakorlati óráinak arányával, a tananyag
elrendezésével?
A csoporttól egyöntetűen 5-ös érdemjegyet
kaptunk.
-
az elméleti
részek gyakorlatban való azonnali kipróbálása
-
magas
színvonalú oktatás
-
egyensúly
az elmélet és a gyakorlat között
-
a figyelem
fenntarthatósága miatt is jó volt az elméleti és
gyakorlati órák váltakozása
-
az egyéni
kívánságokhoz is maximálisan alkalmazkodó
oktatás
-
Romhányi
Réka óráiból többet szerettek volna
Volt aki külön megjegyezte, hogy a saját
gyermeke gondjainak megértéséhez is sok elméleti
és gyakorlati segítséget kapott úgy, hogy maradt
azért a saját gyermeke édesanyja és nem a „
terapeutája”.
Amit többen megemlítettek,mi
pedig nagyon fontosnak tartjuk, az a
szemléletmód, ami jellemzi a képzésünket. Ez
sok kollégának új távlatokat jelent és
munkájukhoz megerősítést, további biztatást
nyújt.
2.Az anyag elsajátításához minden
segítséget megkaptak a kollégák
- „sokoldalú, bőséges segédanyag”
- „új eszközökkel ismerkedhettem meg, új
ötletekkel megyek haza”
-„ Jók voltak a P. P-os emlékeztetők, amivel
könnyen fel lehetett idézni az órákon
elhangzottakat”
- „ köszönöm az önzetlenül
átadott
gyakorlati
játékokat, a precíz tájékoztató és emlékeztető
e-mailokat”
Nagyon fontosnak tartjuk a képzés
előkészítő részében a mindenre kiterjedő pontos
tájékoztatást. ( P. G. tanfolyamvezető).
-
„… CD
ötlete is zseniális” ( a résztvevők hallgatói
segédanyagként néhány éve a tanulást támogató
segédanyagot kapnak a P. P-os emlékeztetők és a
papír alapú kiegészítők mellé).
Néha az
emlékeztető P. P-os anyagban sötétek voltak a
képek, amire igyekszünk majd figyelni. Sajnos
nem tudunk különböző okok miatt minden P. P-os
előadást, emlékeztetőt elektronikus formában is
átküldeni.( P. G. tanfolyamvezető).
A gyermekekkel tartott bemutató
órák mindig nagyon tanulságosak és fergeteges
sikerük van.( A bemutatókat Pektor Gabriella és
az óvodásai tartják). A másik két előadót is van
lehetőség munka közben a tanfolyamon kívül
látni. Ezzel a lehetőséggel élt is két
pedagógusunk. Romhányi Réka és Ramocsa Gábor is
nagy szeretettel várja mindig a kollégákat.
3. Az oktatók felkészültségét
értékelése tematikai egységenként
-
I
.tematikai egység előadója:
(Romhányi Réka)
-
II.
tematikai egység előadója: (Ramocsa Gábor)
-
III.
tematikai egység előadója
(Pektor Gabriella)
Tiszta ötös
bizonyítványt kaptunk ! Köszönjük!
Erre a
kérdésre összegzésül elmondanám, hogy a kollégák
kiemelték a felkészültségünket, szakmai
tudásunkat,
elhivatottságunkat!
4.Az oktatás módszerei mennyiben
segítették elsajátítani az oktatás anyagát?
Tiszta ötös
bizonyítványt kaptunk ! Köszönjük!
Két kolléga
fűzött hozzá külön megjegyzést:
-
nagyon sok jól használható írásbeli
segédanyag
-
a
rengeteg elméleti és gyakorlati néha kevésnek
bizonyult a rendelkezésre álló idő. Tömény volt.
„ Főleg a gyakorlatok
terén érzem azt, hogy a sok –sok variációs
lehetőség egy jelentős része sajnos nem került
papírra, így utólag már veszendőbe ment. Nagy
kár érte!”( írta egy hallgató).
A csoportokat mindig arra
buzdítjuk, hogy
egymást
is segítség. A tanfolyamon kívül is
próbálják meg egymással felvenni a kapcsolatot,
ezért is hoztunk létre egy közös e-mail fiókot.
Ebbe a fiókba feltöltöttük a különböző
kiegészítő anyagokat. A kollégákpedig
az
egyes órák utáni tapasztalataikat,
észrevételeiket,feljegyzéseiket egymással is
megoszthatták. ( Pektor G. tanfolyamvezető).
5. Mi
jelentett nehézséget?
Erre a kérdésre a már oly
sokszor elhangzott és
megszokott választ
kaptuk.
-
„Örömmel jöttem minden alkalommal,
de nehéz szívvel hagytam otthon a kisfiamat…”
-
„ A sok írásos segédanyag
rendszerezése”
-
„ Rajzírás, anatómia”
-
„ Örömmel jártam, nem volt
nehézségem”
-
„ A nagy távolság”
-
„ Koromból kifolyólag egyes
gyakorlatok”
-
Nehéz időt szakítani a munka
mellett a tanulásra
-
„ A II. tematikai egység
megértése
és tanulása”
-
„ Elképzelhetetlennek tűnt számomra a
nagy anyagrész elsajátítása, de rájöttem, hogy a
lényeg a folyamatosságban van”(
Ezt azért emeltem ki
pirossal, mert a tanfolyam kezdetekor erre külön
felhívjuk a kollégák figyelmét. Valóban ez az
egyik titka a tanfolyam sikeres elvégzésének. P.
G. tanfolyamvezető).
Volt akinek nem jelentett semmi nehézséget.
Számomra pedig a továbbképzés
ideje alatti kiszámíthatatlan budapesti
tömegközlekedés, a képzés
környékén zajló
események jártak sok izgalommal. ( P. G.
tanfolyamvezető)
7. Különösen tetszett:
- „ Az oktatók személyisége, példamutató
hozzáállása, elhivatottsága”
- A családias légkör
- A sok játék, az új szemlélet, ami
kreativitásra ösztönzött.” Nagyon hálás vagyok a
gyógytestnevelési alapismeretekért”
Még több torna
J jó lett volna! ( írta az egyik
kolléga).
-
„…a sok
gyakorlati anyag, amit fel tudok használni a
munkám során”
„ A filléres ötletek, az oktatók lelkesedése,
törődése”
„ A gondolkodtató testnevelés”
„ A jó szervezettség, a pontosság”
7. Nos és a vizsga???
A vizsgától mindenki fél. Mi
igyekszünk nagyon megnyugtatóak lenni és olyan
körülményeket teremteni, amiben a kollégák fel
tudnak oldódni és a tudásuk legjavát tudják
megcsillantani ezen a napon.
Örülünk annak, hogy sokan ezt
értékelték és valóban úgy ítélték meg a vizsgát,
hogy jó hangulatú, tanulságos volt segítőkész
oktatókkal.
A minőségbiztosítás számunkra
fontos dolog és egy hiteles dokumentum is, amit
eredetiben olvashatnak a következő tanfolyami
kollégák is. Nos nem titkoljuk el, hogy volt aki
a szóbeli vizsgánál úgy ítélte meg, hogy elsőre
nem értette meg pontosan a feltett kérdést és
szeretett volna több segítséget kapni esetleg
egy „ körülírással”, a kérdés más oldalról való
megközelítéséhez.
Az írásbeli vizsgát egy kolléga
nehéznek ítélte meg és kevésnek találta rá az
időt.( Pektor G. tanfolyamvezető:90 percet
szoktunk rá adni, de még soha nem volt olyan,
hogy ha valaki kért rá több időt, akkor azt nem
biztosítottuk volna számára).
Minőségbiztosítás
Pek-torna XXVIII-as Csoport
A tanfolyam kezdete: 2016. szeptember 3-a
A képzés vége 2017. január 14-én, a vizsga 2017.
február 19-én volt.
A csoport: képe
A kérdések mindig ugyanazok a tanfolyamoknál. A
minőségbiztosítást pontozásos értékelő
rendszerben dolgoztuk ki, de lehetőséget adunk
arra is, hogy kiegészítéseket, megjegyzéseket
írjanak hozzá a kollégák. Számunkra ezek az
információk nagyon értékesek. A kitöltött
minőségbiztosításnak most az összesítőjét
olvashatja a honlapunk tanulmányozó kedves
olvasó.
(
Pektor Gabriella tanfolyamvezető)
1.Elégedett
vagy-e
a tanfolyam
elméleti és gyakorlati óráinak arányával, a
tananyag elrendezésével?
A csoporttól egyöntetűen 5-ös érdemjegyet
kaptunk.
Több kolléga kiemelte, hogy jó volt az, hogy az
elméleti részt azonnal gyakorlatba ültettük át.
Ami a csoportnak esetleg nehezebben ment, azt
újra átvettük illetve azt az anyagrészt nagyon
sok gyakorlati példával támasztottuk alá.
Az anyag elsajátításához minden segítséget
megkaptak a kollégák.
Egy kolléga megjegyezte, hogy bizony az életkor
előrehaladtával sajnos az ember nehezebben
tanul…neki egy picit több volt az elmélet, mint
ami számára kívánatos lett volna.
Volt aki azt írta, hogy neki egy picit feszített
volt a tempó.
A gyermekekkel tartott
bemutató órák mindig nagyon tanulságosak és
fergeteges sikerük van.( A bemutatókat Pektor
Gabriella és az óvodásai tartják). Az egyik
kolléga szerette volna a másik két előadót úgy
látni munka közben, hogy ők
is
gyermekekkel foglalkoznak .Ehhez fűzném azt
hozzá, hogy a lehetőséget megadtuk ...tudjuk
azonban , hogy nehéz összehangolni a saját
munkát és az előadók tanfolyamon kívüli
órarendjét.
Réka
és Gábor is nagy szeretettel várja mindig a
kollégákat.
2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel ( eszközök, segédanyagok
stb.)elégedett vagy-e?
Kép:
-
„Kreatív,
sokoldalúan használható tornaeszközök széles
tárházát mutatták be mentoraink”.
-
„ Rengeteg
segédanyagot kaptunk a tanfolyam elvégzéséhez”
- „
Fantasztikus eszközökkel és ötletekkel
találkoztam, ami nagyban segíti a mindennapi
munkámat”
-
„ A papír
alapú segítség nagyban segítette a vizsgára való
felkészülést”
-
„ Az
egyszerű eszközök felhasználására sok segítséget
kaptam”
-
„
A számomra új eszközöket is kipróbálhattam”
-
„
Maximálisan elégedett vagyok, többet kaptam,
mint amennyit vártam”
3. Az oktatók felkészültségét értékeld tematikai
egységenként
-
I
.tematikai egység előadója:
(Romhányi Réka)
-
II.
tematikai egység előadója: (Ramocsa Gábor)
-
III.
tematikai egység előadója
( Pektor Gabriella)
Tiszta ötös bizonyítványt kaptunk ! Köszönjük!
Erre
a kérdésre összegzésül elmondanám, hogy a
kollégák kiemelték a felkészültségünket, szakmai
tudásunkat, türelmünket, segítő szándékunkat.
Örültek, hogy megosztottuk velük
a gyakorlati
tapasztalatainkat is. Mindig feltehették
kérdéseiket, amire igyekeztünk megnyugtató
választ adni.
4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani az oktatás anyagát?
Ennél a kérdésnél egy darab 4-es osztályzatunk
volt, a többi kolléga mind ötös érdemjegyet
adott.
-
Változatos,
tudatosan megválasztott és alkalmazott
módszerek, rugalmas hozzáállás jellemezte az
egész képzést
-
Sokféleképpen közelítettük meg több kolléga
véleménye szerint az egyes anyagrészeket.
-
A
tartáshibák anyagrész minél jobb megértése
érdekében elég sokat igyekszünk tenni, amit
szerencsére a képzésen részt vevő kollégák is
értékelnek. Fotók, filmek, anatómiai ábrák
segítik az anyagrész jobb megértését. Tudjuk,
hogy ez sokak számára nehezebb anyagrésznek
bizonyul.
5. Mi jelentett nehézséget?
Erre
a kérdésre a már oly sokszor elhangzott és
megszokott választ
kaptuk.
„ Tudtuk mire vállalkoztunk, hiszen mindenre
kiterjedő megfelelő tájékoztatást kaptunk a
képzésről. Ennek ellenére nehéz szívvel hagytuk
gyakran ott a családot”
„ A budapesti kiszámíthatatlan tömegközlekedés”
„ A szünetek rövidsége, hogy egymással is
megosszuk a gondolatainkat”
„ A kezdeti káoszt, ami a fejemben uralkodott
rendbe tenni”
„ A tartáshibák
J”
„ Rajzírás”
„ Az egész napos koncentrálás a heti munka után”
„ Időt találni a tanulásban való elmélyülésre”
„ Ha valamit szeretnénk, annak a megoldása nem
jelenthet gondot. Megoldjuk”
Volt aki hosszabb időre szerette volna elosztani
a tanfolyam képzési idejét, kevesebb megtartott
órával egy nap és hosszabb szünetekkel.
6. Különösen tetszett:
- „ Az oktatók személyisége, példamutató
hozzáállása”
„ Gábor humora, Gabi kedvessége, Réka mosolya”
„ A mi kis csoportunk fantasztikusan
összekovácsolódott. Családias hangulat, a
gyakorlati órák felszabadultsága”
„ A filléres ötletek, az oktatók lelkesedése,
törődése”
-
„Jó volt a
sok ismétlés, a nagylabdás napból többet
szeretettem volnaJ Réka óráin több „ AHA” élményem
volt. A légzésfejlesztés is borzasztó hasznos
volt”
-
Tetszett a
szervezés a maximális odafigyelés,a folyamatos
tájékoztatás, a kapcsolattartás. Végig remek
hangulat uralkodott”.
-
A
gyakorlatok, játékok színes tárháza, amit be
tudok iktatni a mindennapi munkámba”
-
„ A csoport
tudásszintjéhez és érdeklődéséhez is alakított
oktatás”
„ Kedvem támadt újra levizsgázni”
„ Jó hangulatú, segítőkész vizsgáztatók”
„ Tényleg arra voltak kíváncsiak, hogy mit
tudunk”
„ Megnyugtató volt a vizsga”
„ A vizsgakörülmények megfelelőek, látszott az
igényesség az egész vizsga folyamán”
„ Ha tudom hogy ilyen lesz, nem izgulok ennyire”
„ A nagy káosz letisztult a fejemben és
megkönnyebbültem. Rengeteg sok jót tanultam,
elvégeznem újra”
Kedves
Honlapot Olvasó
J
Bescannelnék egy vallomást is, amit a
minőségbiztosításhoz csatolt a kolléga…
A Pek-torna XXVII.
tanfolyamának minőségbiztosítása
A tanfolyam kezdete: 2015. november 21-e
A képzés vége 2016. április 17-én, a vizsga
2016. május 8-án volt.
Létszám 14 fő, hölgyek
különféle szakterületről és Budapesten kívül az
ország különböző pontjairól.
A kérdések mindig ugyanazok a tanfolyamoknál. A
minőségbiztosítást pontozásos értékelő
rendszerben dolgoztuk ki, de lehetőséget adunk
arra is, hogy kiegészítéseket , megjegyzéseket
írjanak hozzá a kollégák. Számunkra ezek az
információk nagyon értékesek. A kitöltött
minőségbiztosításnak most az összesítőjét
olvashatja a honlapunk tanulmányozó kedves
olvasó.
(
Pektor Gabriella tanfolyamvezető)
1.Elégedett
vagy-e
a tanfolyam
elméleti és gyakorlati óráinak arányával, a
tananyag elrendezésével?
14 főből 14 ötös értékelést kaptunk.
Kiegészítések :
- Teljes mértékben jó volt, hogy amit elméletben
átvettünk, rögtön kipróbáltuk a gyakorlatban
- Remek, arányosan elosztott tananyag
- Nagyon jól egymásra épült az elmélet és a
gyakorlat.
- Jó volt az anyag különböző módon való
megközelítése
- Teljesen elégedett vagyok a tananyaggal. A
vizsgán nem volt olyan kérdés, amiről nem
tanultunk a tanfolyamon.
- A gyakorlati órák humorosak, élvezetesek, jó
hangulatúak voltak.
-
Az elméletet mindig követte a gyakorlat, az
elméleti és gyakorlati órák mindvégig
illeszkedtek egymáshoz, ez segítette az elmélet
megértését.
2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel ( eszközök, segédanyagok stb)elégedett
vagy-e?
14 főből 14 ötös osztályzat
- Sehol nem kaptam még ennyi írásos anyagot.
-….néha már sok is volt
J,
hogy csak kaptuk, kaptuk és kaptuk a sok
fénymásolatot
- Lelkiismeretes, alaposan átgondolt tananyag
átadása valósult meg.
-
Csillagos
ötös!Rendkívüli tárgyi feltételek!
- Az eszközöket kipróbálás után az oviba is
megvettem
- Köszönöm az e-mailben elküldött rengeteg
anyagot. - Az adott órához mindig megkaptuk az írásos anyagot.
Kedves Kolléga, aki
a honlapunkat olvasgatod!
Egy
kis kiegészítés magyarázat a részemről:
A képzés helyszíne számomra nagyon kedves. Az
egyik gyermekem ebben az épületben töltötte el
óvodás éveit sok-sok szeretetben. Valóban
igyekszünk a lehető legnagyobb kényelmet
biztosítani a képzésünkre jelentkezőknek, de ez
nem egy oktatási központ kihajtható asztalkás
székekkel Ez azonban eddig nem jelentett soha
gondot.. Az elméleti órákat is nagyon gyakran
megszakítjuk és azonnal kipróbáljuk a
hallottakat a gyakorlatban
is.
Egy korábbi tanfolyami csoportunk remek ötlete
volt a közös e-mail cím létrehozása. Ez valóban
segíti az egymás közötti még hatékonyabb
információ áramlást.
3. Az oktatók felkészültségét értékeld tematikai
egységenként
I .tematikai egység
előadója:
(Romhányi Réka)
II. tematikai egység előadója: (Ramocsa Gábor)
III. tematikai egység
előadója
( Pektor Gabriella)
14
főből 14 kolléga egyöntetűen ötös osztályzatot
adott nekünk.
Kiegészítések:
- Az oktatók felkészültek voltak, tudásukat
szakszerűen adták át.
- Mind remek emberek és szakemberek vagytok!
- Szuper felkészült,
segítőkész
és inspiráló mind a
három oktató
- Szakmailag a legmagasabb szinten hitelesek
-… látszott rajtuk a
maximális tudás, az az alázat, ahogy
megpróbálták nekünk átadni
a tudásukat
-….nagyon tapasztaltak és szívvel-lélekkel a
szakmájuknak élnek
-….sokat tanultam tőlük és még szívesen
folytatnám a tanulást, hogy gazdagabb legyen a
tudásom
4.Az oktatás módszerei
mennyiben segítették elsajátítani a továbbképzés
anyagát?
Tizennégy darab 5-ös osztályzatot kaptunk
- Az oktatás módszerei a továbbképzés anyagát
teljes körűen segítették elsajátítani, hiszen az
oktatók az anyagot szemléltették, magyarázták,
bemutatták és gyakoroltatták
-…különböző szemléltető eszközökön és
eszközökkel kaptunk segítséget
- Mind a tanítás, mind a tanulás módszerét
igyekeztek a képzés hallgatóinak átadni, képi
illusztrációval is.
- Jó volt, hogy sokat ismételtünk
Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy a
igyekszünk nagyon sok az életből vett példával
(video felvételek, órarészletek) még
életszerűbbé tenni az elsajátítandó anyagot.(
Pektor Gabriella)
5.Mi az, ami számodra a továbbképzés alatt a
legnagyobb nehézséget jelentette?
A kollégák többsége családos ember és munka
mellett végzi a képzést. Nem könnyű ennyi helyen
megfelelni. A budapesti közlekedés továbbra is
nagyon sokszor okozott gondot számunkra, de ezt
mindenki számításba vette, főleg ha előre
tudtuk… ( Pektor Gabriella )
-
Nekem nem volt nehézségem ( ketten is írták)
-
A vasárnapi képzések fárasztóak voltak, a
szombatiak kevésbé( ketten is írták)
-
Az anyagmennyiség rendszerezése ( ketten is
írták)
-
A szünetek hamar elteltek az órák között
-
A január, február sűrű volt ( ketten is írták)
-
A családtól való
elszakadás,
a sok utazás nem a
szívem csücske
-
A vizsgázás és az arra való felkészülés lelkileg
nehéz volt
-
A család mellett nehéz volt a felkészülés
-
Az anatómiai rész, de bevallom ezt még soha nem
tudták nekem ilyen jól elmagyarázni
6.A tanfolyam során mi volt az, ami különösen
tetszett Neked?
-
Minden!!!
- A családias légkör, A kávé, nasi, a
szünetekben való beszélgetések és közben sokat
tanultunk is.
- Nagyon sok játékot tanultunk és sokat
játszottunk .Számomra mind a családban, mind a
munkahelyen fontos szerepe lesz. A kipróbált
játékok jobban rögzülnek. ( a játékokat többen
is írták)
- A tanfolyam során sok hasznos ismeretanyaggal,
tudással gazdagodtam, amit a munkám során
hasznosítani tudok.
- Gábor humora fergeteges.
Folyamatosan a mindennapi életből vett példákkal
támasztotta alá az
átadni és megtanítani kívánt ismeretanyagot, ami
nagyban hozzásegített ahhoz, hogy az anatómiát
megszeressem.
- Réka gyakorlatainál
kipróbálhattuk
átélhettük
saját korlátaink határait és azok leküzdését.
Gabival pedig, mint második anyánk a szakmai
tudás mellett a folytonos lelkesedés és
buzdítás, bíztatás hatására a tanfolyam végén mi
is elhisszük, hogy ezt a tudást, amit átadott
nekünk, méltán és kellőképp kreatívan tudjuk
kamatoztatni a saját szakterületünkön. Köszönöm
min a három előadó lelkiismeretes munkáját.
- Legjobban Réka órái tetszettek. Nagyon örülök,
hogy megismerkedhettem vele.
- A nagyon sok gyakorlati példa, ötlet, amit
beépíthetek a munkámba
- A gyakorlati órákon szerzett élmények, a saját
megtapasztalás
- A csoport és az oktatók összehangolódása.
Maximális odafigyelés
- Nagyon élményszerű, sokoldalú ismeretanyagot
kaptunk. Változtatni szerintem nem szükséges
semmin.
7.A
tanfolyam zárásával ( vizsga) kapcsolatos
észrevételek:
-
Izgultam,
de semmi váratlan nem ért. Azok a kérdések
szerepeltek, amit megbeszéltünk
-
Emberséges,
nyugodt vizsga volt ( többen is írták)
-
Megnyugtató ,
meghitt, barátságos légkörben és környezetben
vizsgáztunk.( többen is írták)
-
Minden igényünket kielégítő, felkészült
oktatókkal vizsgázhattunk.
-
Csak pozitív
érzéseim vannak a vizsgával kapcsolatban” (
többen is írták)
-
Én nagyon
izgultam…főleg a szóbeli vizsgán. A vizsgák
gördülékenyen folytak.
-
Vizsgáztatók
korrektek, segítőkészek voltak. A vizsga anyaga
teljesen a tanult tudásunkra épült
-
Sokat
kellett írni, nagyon oda kellett figyelni, hogy
a kérdésekre válaszolja - A vizsgára sok segítséget kaptunk már korábba
- Réka segítő, rávezető kérdései oldották a
feszültségemet…
- A szóbeli vizsgán ( Rékánál) jobban szerettem
volna egyedül lenni, zavart, hogy a többiek
beleszóltak.
Köszönjük az értékeléseket! A Pek-torna XXVI. tanfolyamának minőségbiztosítása
A tanfolyam kezdete: 2015. szeptember 5-e
A képzés vége 2016. január 17-én, a vizsga 2016.
február 14-én volt.
Létszám 15 fő, hölgyek
különféle szakterületről és Budapesten kívül az
ország különböző pontjairól.
A kérdések mindig ugyanazok a tanfolyamoknál. A
minőségbiztosítást pontozásos értékelő
rendszerben dolgoztuk ki, de lehetőséget adunk
arra is, hogy kiegészítéseket , megjegyzéseket
írjanak hozzá a kollégák. Számunkra ezek az
információk nagyon értékesek. A kitöltött
minőségbiztosításnak most az összesítőjét
olvashatja a honlapunk tanulmányozó kedves
olvasó, de kérésére bármikor örömmel és
mondhatom büszkén megmutatjuk az eredeti
dokumentumokat is.
( Pektor Gabriella tanfolyamvezető)
15 főből 15 ötös értékelést
kaptunk. Kiegészítések :
-
az
elméletet mindig követte a gyakorlat, az
elméleti és gyakorlati órák mindvégig
illeszkedtek egymáshoz
-
a
témák egymásra épültek
-
nagyon sokat kaptunk az elmélet és a gyakorlat
terén
-
mindent kipróbáltunk a gyakorlatban és apró
módosítások segítették a differenciált
alkalmazást is
-
minden alkalommal alaposan kidolgozott
ismeretanyagot kaptunk (kinyomtatott
segédanyagok , elhangzott előadások)
-
plusz
ajánlások, forrásmegjelölések kiegészítésként (
könyvek, fejlesztő eljárások, terápiák, eszközök
stb.)
-
az
órák elosztása jó
-
sokat
segítettek a képek, és a P. P-os emlékeztető
anyagok
-
a
jegyzeteim és a mellé kapott anyagok évekig
segíteni fogják a munkámat
2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel ( eszközök, segédanyagok stb)elégedett
vagy-e? 15 főből 15 ötös osztályzat - „Megszámlálhatatlan
segédanyag: CD, DVD, P. P-os emlékeztetők,
képek, kölcsönözhető könyvek színvonalas és
hasznos tárgyai voltak a tanfolyamnak”
A diás ( P. P-os emlékeztetőket több kolléga is
külön kiemelte, mint óriási segítséget az anyag
felidézéséhez és megszilárdításához.
Szívből örülünk ( Pektor G.)
3. Az oktatók felkészültségét értékeld tematikai
egységenként
I .tematikai egység
előadója:
(Romhányi Réka) II. tematikai egység
előadója: (Ramocsa Gábor)
III. tematikai egység
előadója
( Pektor Gabriella) 15 főből 15kolléga
egyöntetűen ötös osztályzatot adott nekünk. Kiegészítések:
-
„Mindhárman különböző egyéniségek,
szakterületükön kiemelkedő munkásságukkal
színesítették a hétvégéinket”
-
„
Mindenkinek ilyen oktatókat kívánok! Örülök,
hogy a tanítványuk lehettem”
-
„
Szívüket, lelküket beletették a képzésbe.
Gábortól tartottam az elején, de kellemesen
csalódtam”
-
„ Én ünnepélyesen
létrehozom
„ csillagos ötös „
felső kategóriát”
-
„
Réka pozitív kisugárzása, Gábor hatalmas
szaktudása és Gabi mindent átölelő ( varázsló)
személyisége maradandó tudást nyújtott”
-
„
Szívvel, lélekkel, magas fokú szaktudással adták
át az anyagot”
-
„
Érdekesek, jól felépítettek voltak az órák”
-
„
Mind a három oktató megadott mindent az ő
részének elsajátításához”
-
„
Köszönöm Rékának, hogy akaratlanul is
ráirányította a figyelmemet a gyengeségeimre (
keresztcsatorna gyakorlatok) azóta ha tehetem,
gyakorlok”.
-
„Ha
most állnék a pályaválasztás előtt, lehet, hogy
gyógytestnevelő lennék, de olyan szemléletű és
hozzáállású, mint Gábor” - „ A kapcsolódó mozgásanyag
több oldalról is megközelíti az elméletet,
segíti a jobb megértést”
4.Az oktatás módszerei
mennyiben segítették elsajátítani a továbbképzés
anyagát?
Tizenöt darab 5-ös
osztályzatot kaptunk Kiegészítések: „ A többszöri ismétlés nagyon
hasznos volt” „ A tanfolyam
gyakorlatorientáltsága segítette az elméleti
rész jobb megértését, a tanulást”. „ A P. P-os anyagok,
emlékeztetők nagyon jó mankók voltak. Leginkább
ezek segítettek a felkészülésben, amikor újra
átlapoztam őket. A levetített videók és
szemléletes kiegészítések is sokat segítettek” „Az oktatók mindent
megtesznek, hogy megtanítsanak „látni”, s ha
elég nyitott valaki hozzá, felnyílik a szeme.
Szerintem mindenki megértheti az anyagot, mert
olyan sok szempont szerint nyújtanak segítséget,
hogy akinek nehezebben megy,a végén az is
boldogul.” „ A tanulást segítő
módszereket alkalmaztak: szóbeli, gyakorlati,
írott, kivetített, videón lejátszott anyagból is
ismereteket kaptunk” „ Gabi lendülete, mindenre
kiterjedő figyelme irigylésre méltó! Érdekesnek
találtam a kórházi munkájából vett példákat,
hitelessé tette számomra az ott elért sok szép
eredményt” „ Az oktatás módszerei a
továbbképzés anyagát teljes körűen segítették
elsajátítani, hiszen az oktatók az anyagot
szemléltették, magyarázták, bemutatták és
gyakoroltatták”
5.Mi az, ami számodra a továbbképzés alatt a
legnagyobb nehézséget jelentette?
A tanfolyam vezető megjegyzése:
A kollégák többsége családos ember és munka
mellett végzi a képzést. Tudjuk, ez bizony nem
könnyű ennyi helyen megfelelni. A közlekedés
nagyon sokszor okozott gondot ebben az időben
számunkra országszerte, de ezt mindenki
számításba vette, főleg ha előre tudtuk… „ Talán, hogy kevés volt az
előzetes tudásom, emiatt rengeteg új dolgot
kellett befogadnom, megtanulnom. Ehhez azonban a
tanfolyamon megadták a maximális segítséget. Azt
gondolom, hogy a legnagyobb nehézség ezután
következik, amikor elengedik a kezünket és
önállóan kell alkalmaznom a megszerzett tudást.”
„
A sok papír (
kinyomtatott segédanyag) rendszerezése,
pontosabban a rendszer megtalálása. Ezt a saját
hibám okozta” „ A nehézséget saját magam
okoztam saját magamnak. Olvashatatlanul
jegyzeteltem illetve nem lapokra, hanem füzetbe
írtam”
„ Nem a tanfolyam alatt,
hanem utána lesz nehéz
a
sok- sok ötletet jól rendszerezni és könnyűvé
tenni halmozottan sérült tanítványaim számára-de
már dolgozom rajta. Elég időt szakítani (
áldozni) az elméletre. Sajnos öregszem” „ Élveztem a továbbképzés
minden napját, nem igen tudnék olyat mondani,
ami nehézséget okozott” „ Számomra az anatómiai
részek voltak nehezebben tanulhatók, de Gábor
mindent megtett, hogy könnyebben emészthető
legyen ez a rész is. Videókat, képeket hozott,
saját testünkön tapasztalhattuk meg pl. az
izmaink működésének sajátosságait” „ Gábor anyagrészeinek
elsajátítása” „ A távolság…illetve az, hogy
szinte minden hétvégén jönni kellett. Nekem
kényelmesebb lett volna, ha hosszabb ideig is (
teljes tanévben), de ritkábban kellett volna
jönni” „ Eleinte nehéz volt az órák
anyagának rendszerezése” „ Közlekedés…jön a vonat vagy
nem, áll-e a Metró vagy sem ”
„ Az utazás nem is
nehézséget jelentett, hanem egy állandó
izgalmat, hogy időben megérkezzek és a
visszafelé
menő
vonatot is elérjem”
„
Magamból fakadóan a
rengeteg impulzus feldolgozása, rendszerezése,
ami valóban kaotikusnak tűnik, míg le nem
tisztul és elhelyezhető az ismereteim között.
Még tart a folyamat…”
6.A tanfolyam során mi volt az, ami különösen
tetszett Neked? - A családias légkör, a
mindenkire kiterjedő figyelem, a csoporttársak
összetartása és segítő szándéka, akik különböző
szakterületről jöttek. - A közvetlen és felkészült
oktatók. - A hospitálási nap!!! - Folyamatosan építem be a
munkámba a gyakorlatokat - A fantasztikus mennyiségű
gyakorlat anyag
-A különböző fejlesztő
eszközök
kipróbálásának
lehetősége - A sokoldalú szemléltetés - Az elmélet gyakorlatba
ágyazása - „Már úgy érzem képes vagyok
arra, hogy észre vegyem a tartáshibákat” - „ Szívem csücske a
nagylabdás nap illetve Gábor „ Zokni tornája”.
Réka óráján pedig bebizonyosodott, hogy bizony
van hova fejlődjek” - „ A munkám, a
foglalkozásaim felépítése sokkal jobb,
tudatosabb gondolkodtatóbb a tanfolyam hatására” - Kiemeltem a gyermek van a
központban a maga teljes egészében ( játékok,
feladatok, eszközök) - Igényes tanfolyam,
szemléletváltozás a mozgásfejlesztésben - „ Unicum, hogy figyelembe
veszi valaki, hogy a vidéken élő, de Budapesten
tanulni akaró embereknek milyen nehézségei
adódhatnak. Köszönjük ezt a fajta hozzáállást”. - „ Kedves mosolygós, emberi
kapcsolatok” - „Kiemelném a páratlan
emberközpontúságot, empátiát, odafigyelést, amit
kaptunk az egész tanfolyam alatt” - „ Értelemileg és érzelmileg
egy sokat nyújtó tanfolyam részese lehettem…”
7.A tanfolyam zárásával ( vizsga) kapcsolatos észrevételeid: - „ Izgultam, de semmi
váratlan nem ért. Azok a kérdések szerepeltek,
amit megbeszéltünk” - „ Emberséges, nyugodt
vizsga volt” - „ Megnyugtató környezet” - „ Csak pozitív érzéseim
vannak a vizsgával kapcsolatban” - „ Én nagyon izgultam…de
erre is külön figyeltek az oktatók” - „ Vizsgáztatók korrektek,
segítőkészek voltak. A vizsga anyaga teljesen a
tanult tudásunkra épült” - „ Sokat kellett írni,
nagyon oda kellett figyelni, hogy a kérdésekre
válaszoljak, de elég volt az idő”. Köszönjük az értékeléseket!
Minőségbiztosítás XXV-ös Pek-tornás tanfolyami
csoport
2014 október 4-től 2015 március 21-ig voltunk
együtt a csoporttal.
Magamban úgy emlegettem ezt a jubileumi
csoportot, mint egy örömteli gyermekáldást ,
amire nem számítottam.
2014. nyár közepére beteltek a helyek a
szeptemberi indítású tanfolyamunkra. Ennek
nagyon örültünk, de ott volt még egy csoportra
való kolléga a „ várólistán” aki ránk szavazott
és a mi képzésünket választotta. Rékával,
Gáborral ( előadótársaim) úgy döntöttünk, hogy
október 4-én elindítunk még egy képzést. Így
lett ez a kedves és lelkes csapat: A csoport létszáma 10 fő
volt. Csak hölgyek. Ismét várjuk a lelkes
férfiakat is!
1.Az elméleti és gyakorlati órák arányával
mindenki elégedett volt.
Bizonyítványunk ennél a kérdésnél szín jeles
lett. Ketten megjegyzést is fűztek
hozzá: „
Jól átgondoltan épül egymásra az ismeret, ezt
később éreztem meg.”
„ Nagyon jó volt, hogy az elméletet még aznap
gyakorlat követte”
2.
Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel elégedettek voltak-e a kollégák?
10-ből 10 kollégától kaptunk 5-ös érdemjegyet.
-
„Rengeteg színvonalas segédanyagot kaptunk”
„ A tárgyi feltételek kitűnőek. Részletesen
kidolgozott finom motorika segédanyag, a
tornaterem felszereltsége kiváló”
- „Bámulatos eszköztár, de arra is láttunk jó
példát, hogyan lehet ennek hiányában
eredményesen, hatékonyan fejleszteni”.
3.
Vélemények az
oktatók
felkészültségéről:
10 véleményből a 3
előadónál 3 X 10
ötös
érdemjegyet kaptunk
„ Minden előadó nagy
elméleti tudással és rengeteg szakmai
tapasztalattal rendelkezik. Ez a kettősség teszi
a tanfolyamot igazán sikeressé és jól
használhatóvá, mivel remekül át is tudják adni a
hallgatóknak”
„ …sok az ismétlési lehetőség, minden kérdésre
részletesen válaszolnak. Minden résztvevőre
egyéni figyelmet fordítanak. Segítőkészek és
nagyon emberségesek, empatikusak az egyéni
élethelyzetekre”
4-es kérdés az oktatás módszereiről kért
visszajelzést.
A tanfolyamunkat 2003 óta folyamatosan indítjuk.
Igyekszünk mi oktatók is megújulni, tekintetbe
venni a csoport összetételét
(
szakmailag, előképzettség terén, hölgyek és a
férfiak aránya stb.) Leginkább pedig lépést
tartani a közben megváltozott világgal és
legfőképpen a megváltozott gyermekanyaggal,
akiket már a régi módszerekkel nem lehet a
legtöbb esetben fejleszteni. 10 véleményből 9 ötös
érdemjegyet kaptunk és egy 4-es osztályzatot. Néhányan megjegyzésekkel,
javaslatokkal egészítették ki ezt a kérdést ill
az egyéni problémájukat is megemlítették.
„ Könnyebb lett volna, ha akár videón is, de
láthattam volna a tanfolyam elején egy
foglalkozást Gabitól, némi szóbeli magyarázattal
kiegészítve” ( Pl. 20 perces összevágással a
tartáshibákról, vagy a Mozgáskottáról”
„Az anyag mennyisége olyan nagy, hogy kavarog az
ember fejében. Talán gyakorlatvégzés közben még
többször kellene felhívni a figyelmet, hogy mi
mire hat és mire jó”
„Több oldalról megerősített (szóbeli,
gyakorlati, írott, kivetített, lejátszott
anyagból) ismereteket kaptunk”
„ Rendkívül gyakorlatias, bármikor kérdezhettem
ha valami nem volt számomra érthető”
Nehézséget jelentettek a kollégáknak a következő
dolgok:
-
Volt, akiknek semmi, hiszen az előre
kiszámítható dolgokat jeleztük a tájékoztatóban
és senkit nem ért ezért meglepetés
(
közlekedés, parkolás, lefoglalt hétvégék, nagy
anyagmennyiség stb.).
-
Tudjuk,
hogy nehéz felnőttként, munka és család mellett
tanulni és okosan beosztani azt az időt, ami
mindenkinek csak 24 órából áll.
„ Talán túl sok az anyag, DE hasznos!”
„A rossz tömegközlekedés”
( A metró
felújítási munkálatai)
„ A rendszerezés, de a tanfolyam végére teljesen
áttekinthetővé vált az anyag”
„ Gábor tananyaga előképzettség híján nehezen
tanulható és érthető volt az elején, de a végére
kitisztult”
„ A rendszerezés és az elméleti anyag rögzítése.
Nehéz volt összegereblyézni 1-1 témához tartozó
anyagrészt”
6-os kérdés, ami különösen tetszett a
kollégáknak:
-
„Az elmélet és a gyakorlat aránya nagyon jó”
-
„Örültem a sok segítő szándékú kollégának a
csoporton belül”
-
„ Sok gyakorlat tetszett” (
ezt sokan írták)
-
„A nagylabdás nap élmény dús nap volt, nem is
tanulás volt, hanem egy nagy játék”
-
„Különösen tetszett a játékosság, sokszínűség és
a gyakran használt zene és dal a
foglalkozásokon”
-
„Tetszett a nyílt nap és az előadók gyakorlati
órái a tornateremben”
-
„Szemléletmód váltás a mozgásfejlesztésben”
-
„ Sok segítséget kaptunk a tanfolyam ideje
alatt”
-
Ez egy
igényes, minőségi
továbbképzés”
A tanfolyamvezető ( Pektor Gabriella)
megjegyzése:
Tiszteletben tartjuk mindenki véleményét és
igyekszünk ezeket mindig figyelembe
is venni és ha
indokolt, akkor törekszünk változtatni is rajta. A csoportok összetétele
általában heterogén és az idő múlásával,
tapasztalataink gyarapodásával, olyan mennyiségű
anyag gyűlik össze bennünk , hogy nehéz
gondolatainkat kordában tartani. Egy hallgatónak
az volt a véleménye, hogy az általam tartott
órák gyakorlati anyaga túl sok volt és ha „
kevesebbet és rendszerezettebben mutat meg,
akkor az, nagyobb hatást ér el, jobban tanulható
és kapcsolható Gábor és Réka anyagához” Én, a
magam részéről nagyon tudatosan törekszem arra,
hogy gyakorlataim még „ emészthetőek” legyenek
és
folyamatosan
visszacsatolunk egymás anyagához. Őszinte véleményét köszönöm,
tiszteletben tartom, de bevallom, picit
értetlenül fogadtam.
Nos , amitől mindenki fél…a vizsga. Íme a
vélemények:
A tanfolyam összetett vizsgával zárul, az
épületen belül több helyszínen.
Mit mondtak/ írtak a kollégák az itt szerzett
élményeikről?
-
„Jó
hangulatú, közvetlen, jól szervezett”
-
„ Korrekt, jó szándékú vizsgáztatás”
-
„Valóban kár volt izgulni, segítőkész
vizsgáztatókkal könnyű”
-
„Olyan volt, amire számítottam, hiszen a
tanfolyam alatt alaposan felkészítettetek a
vizsgakérdésekre”
-
„Őszintén szólva rosszabbra számítottam, aki
tanul, annak sikerül”
-
„Réka vizsgáztatása nagyon emberi”
-
„Jó, hogy lehetett választani az egyik
vizsgánál, hogy szóbeli vagy írásbeli vizsgát
tegyek”
-
„Egy kicsit az írásbelinél rövid volt az idő”.
-
„Korrekt, reális értékelés a vizsga végén”
Köszönjük a
véleményeket!
Minőségbiztosítás
XXIV-es Pek-tornás tanfolyami csoport
2014 szeptember 20-tól 2015 január 24-ig voltunk
együtt a csoporttal. A csoport létszáma 17 fő
volt. Csak hölgyek. Ismét várjuk a lelkes
férfiakat is!
1.Az elméleti és gyakorlati órák arányával mindenki elégedett volt. Bizonyítványunk ennél a kérdésnél szín jeles lett. Sok kolléga kiemelte a tanfolyam gyakorlatközpontúságát, az órák jó hangulatát és azt, hogy az elmélet alkalmazását azonnal megtapasztaltuk a gyakorlatban is.
2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel elégedettek voltak-e a kollégák?
17-ből 16 kollégától kaptunk 5-ös érdemjegyet,
egy kolléga négyest adott.
- „Rengeteg segédanyagot kaptunk”
- „Bámulatos eszköztár, de arra is láttunk jó
példát, hogyan lehet ennek hiányában
eredményesen, hatékonyan fejleszteni”.
- „Köszönet a sok szakirodalomért”(
házi könyvtárunk van, amiből kölcsönözni lehet).
-
„Sok
játékot és annak elkészítését tanultuk meg”.
- „Rengeteg segédanyagot kaptunk, a
felkészülésnél szinte már elvesztünk benne”.
- „Külön köszönet a CD-kért és a DVD-ért (
ez egy újítás a képzésnél, Gábor javaslatára, a
kollégák nagy örömére).
3.
Vélemények az
oktatók
felkészültségéről:
17 véleményből a 2
előadónál 17 ötös érdemjegyet kaptunk
17 véleményből az
egyik előadónál 16 ötös érdemjegy és egy 4-es
született.
4-es kérdés az oktatás módszereiről kért
visszajelzést.
A tanfolyamunkat 2003 óta folyamatosan indítjuk.
Igyekszünk mi oktatók is megújulni, tekintetbe
venni a csoport összetételét (
szakmailag, előképzettség terén, hölgyek és a
férfiak aránya stb.) Leginkább pedig lépést
tartani a közben megváltozott világgal és
legfőképpen a megváltozott gyermekanyaggal,
akiket már a régi módszerekkel nem lehet a
legtöbb esetben fejleszteni. 17 véleményből 15 ötös
érdemjegyet és 2 db négyest kaptunk Sokan megjegyzésekkel,
javaslatokkal egészítették ki ezt a kérdést ill.
az egyéni problémájukat is megemlítették.
-
„A
rengeteg fénymásolat, e-mail, könyv először
ijesztőleg hat. Jó, hogy ugyanarra a témára
többször visszatértünk”(
ezt többen is
megemlítették).
Az egyik négyes
érdemjegyet adó kolléga kiegészítésként odaírta:
-
„Egyéni problémaként értékelem,hogy sajnos
folyamatosan nem tudtam készülni.”
-
Összehangolni a tanfolyam végére a nyomtatott és
az e-mailben kapott anyagot számomra nehézséget
jelentett. Volt egy kolléga, aki még azt
is hozzáfűzte, hogy kiben mit csodál.
„ Réka:
„nyugodtság, összerendezettség”
„ Gábor:,
józanság, nyers őszinteség”
„ Gabi:
„elsöprő lelkesedés és lelkiismeretesség”
5-ös kérdés
Nehézséget jelentettek a kollégáknak a következő
dolgok:
-
Volt, akiknek semmi, hiszen az előre
kiszámítható dolgokat jeleztük a tájékoztatóban
és senkit nem ért ezért meglepetés (
közlekedés, parkolás, lefoglalt hétvégék, nagy
anyagmennyiség stb).
-
„
Az elmélet és a gyakorlat összehangolása,
rendszerezése” ( ezt hárman is írták)
-
„ Két napos képzési napok”(
két alkalommal volt
ilyen).
-
„ Újból visszaállni a tanulásra, de ez így
utólag pozitív”
-
„ Utazás, pontos érkezés”, de megérte!
-
„ A megszokott módon anyaként, óvónőként is
helytállni”
-
„ Kicsit messze van Budapest ”
-
„ Az időbeosztás”
-
„ Kevesebbet tudtam a szüleimhez hazautazni”
-
„ A családomtól távol lenni”
Tudjuk, hogy nehéz felnőttként, munka és család
mellett tanulni és okosan beosztani azt az időt,
ami mindenkinek csak 24 órából áll.
6-os kérdés, ami különösen tetszett a
kollégáknak:
-
„Az elmélet és a gyakorlat aránya nagyon jó”Jobb
lenne, ha a szünetek hosszabbak lennének …” Megértjük. A szünetek 15 percesek és egy
20 perces ebédszünet van. Ki kell használjuk a
képzési napokat, mert a kollégák Budapestre
történő utazása is nagyon sokba kerül.
-
„Örültem a sok segítő szándékú kollégának a
csoporton belül”
-
„ Sok gyakorlat tetszett” (
ezt sokan írták)
-
„ A tanfolyam alatt végig azokat a részeket
erősítették elméletben és gyakorlatban, ami a
végére követelmény lesz”
-
„ Nagyon tetszett a sok játék, amely két
egyszerűen, házilag is el lehet készíteni,tovább
lehet gondolni, fejleszteni, jól alkalmazhatóak
a mindennapi testnevelésben is”
(hasonló gondolatokat
többen
is írtak).
-
„ A hospitálási nap nagyon tetszett!!!Más dolog
hallani a dolgokat és más élőben látni, hogy
mennyire élvezték a gyermekek”
-
„Hasznos a sok kitekintés más terápiás utak,
módok felé. A rengetek kölcsönözhető
szakirodalom megismerésének lehetősége.
Segítséget jelentettek címek, nevek, honlapok,
amelyek a munkánkhoz szükséges lehet”
-
„A DVD-s anyag nagyon hasznos volt!!!”
-
„ Nagy tudású emberektől tanulni mindig
inspiráló. A csoport légköre, hangulata kiváló
volt”
-
„Azok
a napok tetszettek
a legjobban, amelyek egy téma köré
csoportosultak ( elmélet + gyakorlat)”
Nos , amitől mindenki
fél…a vizsga. Íme a vélemények:
A tanfolyam összetett vizsgával zárul, az
épületen belül több helyszínen.
Mit mondtak/ írtak a kollégák az itt szerzett
élményeikről?
-
„Jó hangulatú, közvetlen”
-
„Humánus”
-
„Korrekt nem kellemetlen”
-
„Valóban kár volt izgulni”
-
„Az oktatók kedvesek, segítőkészek”
-
„Alapos,emberséges”
-
„Pozitív élménnyel zárult, pedig nagyon
izgultam”
-
„Olyan volt, amire számítottam, hiszen a
tanfolyam alatt alaposan felkészítettetek a
vizsgakérdésekre”
-
„Őszintén szólva rosszabbra számítottam, aki
tanul, annak sikerül”
-
„Rékánál jó hangulatban telt a vizsga, személyes
volt,érdekelte,hogy ki és hol dolgozik, mekkora
gyermekekkel foglalkozik? Az írásbeli nehéz
volt.”
-
„Barátságos, emberi”
-
„Jó, hogy lehetett választani az egyik
vizsgánál, hogy szóbeli vagy írásbeli vizsgát
tegyek”
-
„Egy kicsit az írásbelinél rövid volt az idő”.
-
„Az írásbeli feladatok sem okoztak meglepetést”.
-
„Valóban kár volt izgulni!”
Köszönjük a véleményeket!
Minőségbiztosítás- Elégedettségi kérdőív
összesítése Pek-torna XXIII. Csoport
2014. febr. 16- június 7-ig voltunk együtt. A
vizsga június 22-én volt
(18 véleményt tartalmaz) A kérdőívet a szokásos pontozásos értékelő rendszerrel lehetett kitölteni, de természetesen itt is lehetőség volt a vélemények részletes kifejtésére. (Pontozásos értékelő rendszer
ebben az esetben: 5, 4, 3, 2, 1. A legjobb az 5
pont, a legkevesebb pedig az 1).
1.Elégedett vagy-e
a tanfolyam
elméleti és gyakorlati óráinak arányával, a
tananyag elrendezésével?
Büszkén mondhatjuk, hogy csak ötös érdemjegyet
kaptunk néhány kiegészítéssel:
-
Nagyon élveztem az egész tanfolyamot, a
gyakorlati rész szuper volt! A 120 óra egy
pillanat alatt elrepült, még kevés is volt.
-
Nagyon örültem, hogy az elméletben hallott
anyagot a gyakorlatban is kipróbálhattam
-
Kicsit sok volt egyszerre, de rengeteget
tanulhattam belőle.
-
Nagyon jó arányban volt az elmélet és a
gyakorlat, valamint a többször elismételt, a
tananyag legfőbb gerincét adó ismeretek
rendszerezése
-
A
gyakorlati órák maximálisan segítették az
elméleti anyag elsajátítását, megértését,
elmélyítését.
-
…minden elméletben tanult dolgot ki is
próbálhattunk, megtapasztalhattunk. Az elméleti
anyag összetett, de a gyakorlati órákkal
érthetőbb, könnyen emészthetőbb lett.
-
A
tanfolyam felépítése nagyon jó. Az elméleti
részt a gyakorlatban is megtapasztalhattuk.
2. Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel (eszközök, segédanyagok
stb.)elégedett vagy-e?
Tényleg csak ötös érdemjegyet kaptunk Kiegészítések: - Soha, sehol nem kaptam
ilyen mennyiségű segédanyagot. Néha már
túlzásnak is éreztem ilyen mennyiségű anyagot
ilyen szinten a kezünkbe adni, de bevallom a
munka és a család mellett ez nagyon is jól jött.
Az eszközök tárháza is végtelen, ha negyed ennyi
eszközöm lehetne, már örülnék. - A segédanyagok a további
munkám során is segítséget, útmutatót nyújtanak.
( ezt többen is írták). - A „tárlatvezetés” szuper
volt
Némi magyarázat: Ez
azt jelentette, hogy a képzés helyszínén
rengeteg szemléltető ábrát, fotót helyeztünk el,
melyeket folyamatosan cserélgettünk az adott
témának megfelelően. Én pedig ( a tanfolyam
vezetője) a kollégákat, mint egy múzeumi
idegenvezető vittem szobáról-szobára,
képről-képre és segítettem elemezni a
látottakat. Vehetjük úgy, hogy ez is egy
oktatási módszer : - A segédanyagok rengeteg
hasznos információt tartalmaznak. Nagyon
elégedett vagyok.
. A vázlatok , a P.P-os
emlékeztetők, a „ fiókok”
segítették a
rendszerezést. Külön köszönöm, hogy Gabi figyelt
az egyéni igényekre is.
-
A
szakkönyvek könyvtára is jó volt ( kölcsönzési
lehetőség volt)
-
A
bőség zavarában küszködtem…
3.Az
oktatók felkészültségét értékeld tematikai
egységenként!
18 válasz három előadóra, ebből egy db. 4-es
osztályzat. A
kolléga aki négyest adott egyikünkre, meg is
indokolta a válaszát. Úgy érzi, hogy idézem
szavait:
„
A tételek
kidolgozása során volt, amihez kevés anyagot
találtam,máshonnan pótoltam, de lehet, hogy én
vagyok a maximalista”
köszönjük ezt az észrevételt is.
Ugyanennek a kollégának a szavaival folytatnám
tovább:
„ Olyan előadókkal
találkozhattam, akik nem sajnálták átadni
tudásuk legjavát!!! Ez ritka!Felkészült, nagy
tudású, önzetlen emberek, akiknek köszönettel
tartozom. Minden kérdésemre választ kaptam,
minden anyagrészt maximálisan leadtak”.
-
Ramocsa Gábor külön figyelt arra, ha lankadt a
csoport figyelme, új ingerekkel élénkített
bennünket
-
Sok ötletet kaptam a gondolkodtató testnevelés
területén
-
Gábortól féltem, de jó előadó és jó humorú
ember!
4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani a továbbképzés anyagát?
18 db ÖTÖS!!! érdemjegy. „Abszolút”. A
gyakorlatközpontúság számomra a legeredményesebb
pedagógiai módszer” -„ Legnagyobb erénye a
tanfolyamnak, hogy gyakorlati képzést is ad” - „ Számomra nem jelentett
nehézséget a hétvégi képzési nap, mert szívesen
jöttem és sok új dolgot tanulhattam. Más szemmel
nézem a testnevelés órát, a tanultakat be fogom
építeni a következő tanévben az óráimba”
5. Mi az, ami számodra a továbbképzés alatt a
legnagyobb nehézséget jelentette?
-
A sok
információ összerendezése ( többen is írták)
-
Az
órák közti szünetek rövidsége
-
Az
anatómiai rész (hárman is írták)
-
Az
email használata, az interneten átküldött
anyagok letöltése
Megjegyzés: A tananyagunk jobb megértésére
törekszünk mind a hárman előadók. Vannak
bizonyos szemléltető anyagok, dokumentumok,
amelyek korábban még nem voltak és igen
terjedelmesek. Ezeket szoktuk elektronikus úton
átküldeni.( Gabitól )
-
A korán kelés
-
A hétvégi képzés
-
A gyakorlatok elsajátítása ( mit-hogyan mire +
az izmok)
-
A sok
szakkifejezés, amit eddig nem használtam, mert
nem érinti a foglalkozásomat.
Anatómia,ortopédia…ami új volt számomra. Ezekhez
le kell ülni, hogy megértsd és idő kell, hogy
leülepedjen.
-
Én
lassú vagyok, a tanfolyam pedig gyors. Számomra
az elhangzott vagy elvégzett gyakorlat egy része
elveszett, amit nem tudtam lejegyzetelni vagy
papíron, könyvben nem kaptunk meg. Tudom, hogy
ezeket más formában lehetőség szerint megkaptuk.
6.A tanfolyam során mi volt az, ami különösen
tetszett Neked?
Mi az, amin változtatnál? Bármi más gondolat,
vélemény, amit mindenképpen szeretnél
megemlíteni.
-
A sok
gyakorlati ötlet, a gyakorlatközpontúság, a
játékosság, a szemléletmód-tágítás
-
-
„A baráti hangulat, az őszinteség, a nyíltság. A
személyes történetek ( Gabi és tanítványai)
Talán a végső következtetésem az, hogy a
kevesebb, több lenne..Ennyi gyakorlatot nem
tudok megjegyezni. Inkább legyen kevesebb, de
abban mélyüljünk el. Több gyakorlatot pedig
találhatunk a könyvekben, esetleg a
találkozókon. Levélben is megoszthatjuk
egymással Örülnék is ennek!”
-
Több
új társterület megismerése
-
Rugalmasság! Meg lehetett mindent beszélni és
mindenkihez tudtunk alkalmazkodni.
-
A kis
házi büfé is nagyon aranyos, kellemessé teszi a
szüneteket.
-
Gábor
órái, a játékok.
-
Egy
percet sem unatkoztam, sőt nagyon élveztem!
Nagyon jól megszervezettek voltak az órák, a
napok. Azt kaptam, amiért jöttem, amiért ezt a
tanfolyamot választottam.
-
A
gyakorlati részek fantasztikusak. Sokat
hasznosítok belőle.
-
A
játékok, a nyílt nap!
-
Egyszerű eszközökkel óriási ötletek!
-
A
segítőkész hozzáállás
A tanfolyamvezető megjegyzése:
A
nyílt napunkra sokan eljöttek, aminek nagyon
örülünk. Az egyik kolléga véleményében
megjegyezte, hogy a vendégek ugyan nagyon jól
érezték magukat, egy játékos foglalkozás
sorozatot láttak, de nem volt eléggé
kihangsúlyozva hogyan és mennyire figyeljenek a
tartáshibákra.
Köszönjük, figyelni fogunk rá jobban.
-
Tetszett a csoport gyors közösséggé való
formálódása
-
A
hospitálási nap
-
A
nagylabdás nap
-
A tanfolyamtól azt kaptam,
amit vártam, sőt még többet is a vártnál.
Itt nincs
mellébeszélés, nincs mézesmadzag, minden
korrektül zajlik.( szervezés, a résztvevők
segítése, a tananyag leadása és még sorolhatnám.
Így kell csinálni!!!
-
-
Segített abban, hogy tényleg más szemmel nézzem
a gyermekeket
-
A
szerek sokasága, kipróbálhatósága
-
Az
anatómia élvezetes oktatása, az izmok
szemléltetésével, a gyakorlatok hatásával
-
Az
önzetlen, segítőkész emberi és szakmai
viszonyulás hozzánk
-
Gabi,
Réka, Gábor órái, gyakorlatai mindig élményt,
örömforrást jelentettek számomra, hiszen
egységet alkotnak.
-
Tényleg nagyon fontosnak találom Gabi által
említett „ fiókokat”
A tanfolyam zárásával ( vizsga) kapcsolatos
észrevételeid: - Kellő izgalom mellett
kellemes hangulatban zajlott - Minden rendben volt. Külön
köszönöm Gábor és Réka részletes értékelését
valamint az önértékelés lehetőségét. - Nagyon jó hangulatú vizsga
volt! Mindent kérdeztek, ami a tanfolyam ideje
alatt leadásra került. - Pozitív! Kellemes
meglepetés volt! - Az írásbeli vizsga
átbeszélése során is sikerült néhány dolgot a
helyére tennem. Az összefoglaló gondolatok
kiemelték a lényeget. - Kellemes hangulat! Azokat a
kérdéseket kaptuk, amire számítottunk! - Nagyon örülök, hogy
sikeresen túljutottam ezen a nehéz és sokrétű
vizsgán! - Nagyon izgultam, de nagyon
kedves volt mindenki. Az íráshoz, nekem még
10-15 perc kellett volna még. Réka nagyon-nagyon
segítőkész volt, köszönöm! - Nagyon izgultam, amit nem
kellett volna így utólag visszatekintve…Gabi
mindig felhívta a figyelmünket, hogy nézzük át a
kiragasztott képeket, gyakorlatokat. - Erre számítottam… - Nagyon kellemes meglepetés
volt, még a vizsga napján is sokat tanultam.
Hiányozni fog a tanfolyam és a csapattársak - A tanfolyamon elsajátított
tananyag széles körét felölelte a vizsga.
Némelyik kérdésnél a kívánt csoportosítása a
tananyagnak gondot jelentett. - Feleslegesen izgultam. - A vizsga kellemes légkörben
zajlott. A kérdések átfogó képet adtak a
Pek-torna lényegéről. - A vizsga nagyon korrekt
volt, átfogó és tartalmas. - Jól szervezett, mindenre
kiterjedő volt. - Nagyon tetszett Gábortól a
vizsga utáni összegzés - Segítőszándék a
vizsgáztatók részéről - Jó hangulatú,nyugodt
légkörben lehetett vizsgázni - A vizsga előtt nagyon
izgultam, de a kérdések között nem volt
újdonság. Tetszett a vizsgát megelőző „ megnyitó
beszéd”. Jó hangulatú volt. - Az írásbelinél kicsit
izgultam, bár a kérdések ismerősek voltak, akkor
kicsit megnyugodtam. A szóbeli gyakorlati jó
hangulatú volt. - Segítőkészség jellemezte a
vizsgát - Jól éreztem magam! Mint a
tanfolyam egészében, kötetlen beszélgetésnek
tűnt a vizsgáztatás. Köszönjük a véleményeket! 2014.június 23.
Pek-torna
XXII-es Tanfolyami csoport összesített véleménye
a tanfolyam zárásakor
Budapest,
2013. szeptember 28-2014. febr.8-ig Vizsga 2014.
február 23-án
(14
véleményt tartalmaz) A kérdőívet a szokásos pontozásos értékelő rendszerrel lehetett kitölteni,de természetesen itt is lehetőség volt a vélemények részletes kifejtésére. (Pontozásos értékelő rendszer
ebben az esetben: 5, 4, 3, 2, 1. A legjobb az 5
pont, a legkevesebb pedig az 1).
1.Elégedett vagy-e
a tanfolyam
elméleti és gyakorlati óráinak arányával, a
tananyag elrendezésével?
Büszkén mondhatjuk, hogy csak ötös érdemjegyet
kaptunk
JJ
J
néhány kiegészítéssel:
-
Munkám során használható kincseket kaptam
-
Többet kaptam, mint amit elsőre gondoltam
-
Rékával jó lett volna még óra…
-
Mindenki megismerhette kicsit a testét,
hiányosságait, előnyeit
-
Minden alkalommal nagyon elfáradtam,
megtapasztalhattam a mozgásban rejlő
lehetőségeket
-
Rengeteg eszközt kipróbálhattunk
-
Megtapasztalhattuk, hogy az egyszerűnek tűnő
feladat milyen nehézségeke rejt
2.
Az anyag elsajátításához szükséges tárgyi
feltételekkel ( eszközök, segédanyagok stb)elégedett
vagy-e?
Tényleg csak ötös érdemjegyet kaptunk
JJ
J Kiegészítések: - Bármilyen eszközről
tanultunk az elméletben, azt azonnal kézbe is
vehettük és kipróbálhattuk. Bizonyosságot
nyerhettünk annak fejlesztő hatásáról. - Ilyen mennyiségű
segédanyagot ingyenesen eddig még egy
továbbképzésen sem kaptam - Öt pont volt az
értékelésnél a maximum, de én 10-est adnék érte,
mert túl sok segédanyagot kaptunk - Mindent megkaptunk, ami az
ismeretek bővítését segítette elő - Számomra a kis tornaszoba
szokatlan, túlzsúfolt volt. Számtalan ötletet
lehetett ellesni a szerek használatáról. - Külön kiemelem a könyvtárat
( szakkönyvek kölcsönzése) Személy szerint én
Gábor anyagához több fénymásolt segédanyagot
szerettem volna
3.Az
oktatók felkészültségét értékeld tematikai
egységenként!
Már zavarban vagyok, de akik írták, tudják, hogy
igazat mondok, mert a tanfolyam zárásakor
közösen felolvastuk. Aki kételkedik esetleg
benne
J
örömmel meg is mutatom
Kizárólag csak ötös
érdemjegyet kaptunk JJ
J
néhány kiegészítéssel:
-
Tetszett
az előadók gyakorlatiassága, partnersége
-
Az
előadások élvezetesek voltak, feszített tempót
diktáltak, utólag beláttuk, szükség volt rá a
komplexitás miatt
-
Az
előadók minden alkalommal igen felkészültek
voltak.
-
Fantasztikus tudás, emberi és szakmai plusz
-
Gábor
„ harcos stílusa” ébresztőt fújt és bár néha
karcolt, sebzett-javított, formált bennünket
4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani a továbbképzés anyagát? 14 véleményből 2 db. 4-es
étékelés a többi ötös
-
Úgy
érzem, hogy néhány témát nem lehetett a
gyakorlatban megnézni. Lehetséges, hogy akkor én
is hiányoztam, amikor vettük.
-
A
képzés második felétől vált igazán érthetővé
számomra az oktatás koncepciója. Ettől kezdve
már könnyebb volt az új ismereteket a már
meglévő rendszerbe helyezni.
-
Ehhez most én, mint a képzés vezetője is
szeretnék valamit hozzáfűzni:
Fontos, hogy ne
füzetbe jegyzeteljenek a kollégák, hanem inkább
lefűzhető lapokra, mivel
a tananyag is
egymásra épülő ,bővülő, folyamatosan építkező
rendszerű. Így a végén könnyebb lesz a tanulási
folyamat , a rendszerezés.
-
Jó
volt a sok gyakorlati rész, hogy én is
megtapasztalhattam a dolgokat
-
A
hitelesség minden területen fontos. Mi ezt
megkaptuk. Így lett ez a mozgásfejlesztő program
a mi szívügyünk is.
-
Mind
a három előadónak szívügye volt az, amiről
beszéltek. Őszintén szeretnék, ha egyre több
óvodában, iskolában szemléletmód változás
történne a mozgás területén. Ennek érdekében, amit
megtehetnek, azt meg is teszik.
5. Mi az, ami számodra a továbbképzés alatt a
legnagyobb nehézséget jelentette?
-
Az
anatómia elég távol áll tőlem, de Ramocsa tanár
úr mindent megtett,hogy közelebb hozza
J
-
Az
izmok…
-
A tartáshibák
megértése…Gábor
konzultációi nagy segítséget jelentettek ezek
pontos elsajátításában és feldolgozásában.
Idővel úgy érzem, sikerül tisztán látnom.
-
Még
nem biztos, hogy minden letisztult…
-
Saját korlátaimon átlépve
önmagam legyőzése. Jó volt megtapasztalni, hogy
mit él át bizonyos helyzetekben
a gyermek.
-
Mit
él át, amikor szorong, görcsös,
fél,bizonytalan…csak így tudok neki segíteni.
-
A sok
információ összerendezése
-
Jelenleg nincs saját csoportom, nem próbálhattam
ki a a játékokat, feladatokat gyermek
közösségben
-
Az utolsó két hónapban a
hat „ munkanapos” hetek (
a kolléganő helyettesített
az óviban)
-
Az
órák közti szünetek rövidsége
6.A tanfolyam során mi volt az, ami különösen
tetszett Neked?
Mi az, amin
változtatnál? Bármi más gondolat, vélemény, amit
mindenképpen szeretnél megemlíteni.
-
A
szerek sokasága, kipróbálhatósága
-
Az
anatómia élvezetes oktatása, az izmok
szemléltetésével, a gyakorlatok hatásával
-
Az
önzetlen, segítőkész emberi és szakmai
viszonyulás hozzánk
-
Gabi
, Réka, Gábor órái, gyakorlatai mindig élményt,
örömforrást jelentettek számomra, hiszen
egységet alkotnak.
-
Tényleg nagyon fontosnak találom Gabi által
említett „ fiókokat”
-
Szeretek továbbképzésekre járni, támogatom a
hospitálás jellegű „ Pek-torna II-t”
-
Tetszett,hogy lehetőség van arra, hogy a régi
tanfolyamosok ismételni, frissíteni is
visszajöhetnek egy másik Pek-tonás képzés
tanfolyami napjaira.
-
Szerettem nagyon a játékokat, amiket együtt
játszhattunk. Új emberekkel ismerkedhettem meg
és jó csapattá kovácsolódtunk.
-
A
tanfolyam nagyon igényes, az oktatók egységet
alkotnak
-
A
rengeteg könnyen hozzáférhető egyszerű
játékötlet tetszett a legjobban
-
Tetszett a sok szemléltető képanyag,a leírások.
Sok példát, lehetőséget kaptunk a feladatokhoz,
gyakorlatokhoz.
-
Sok
emberséget figyelmet kaptunk a tanfolyam során
-
Valóban megtanított „ halászni”
-
Nem
változtatnék semmin. Köszönöm, hogy ilyen jól
felépített és kidolgozott képzésre járhattam.
Többet adott számomra, mint azt a tanfolyam
kiválasztásakor gondoltam. Sok mindenre
rávilágított. Eddig is éreztem a mozgás
fontosságát, de most még nagyobb hangsúlyt
fektetek rá.
-
A
rengeteg fénymásolt anyag rendkívül nagy
segítség volt.
A tanfolyam zárásával ( vizsga) kapcsolatos
észrevételeid: - Nagy élmény volt, köszönöm - A nagyfokú izgulás némiképp
legátolt. Most már látom,nem kellett volna
izgulnom. A vizsga kellemes légkörben zajlott. A
kérdések átfogó képet adtak a Pek-torna
lényegéről. - A vizsga nagyon korrekt
volt, átfogó és tartalmas. - Jól szervezett,mindenre
kiterjedő volt. - Nagyon tetszett Gábortól a
vizsga utáni összegzés - Segítőszándék a
vizsgáztatók részéről - Jó hangulatú,nyugodt
légkörben lehetett vizsgázni - A vizsga előtt nagyon
izgultam, de a kérdések között nem volt
újdonság. Tetszett a vizsgát megelőző „ megnyitó
beszéd”. Jó hangulatú volt. - Az írásbelinél kicsit
izgultam, bár a kérdések ismerősek voltak, akkor
kicsit megnyugodtam. A szóbeli gyakorlati jó
hangulatú volt. - Segítőkészség jellemezte a
vizsgát - Jól éreztem magam!Mint a
tanfolyam egészében, kötetlen beszélgetésnek
tűnt a vizsgáztatás. Köszönjük a véleményeket! 2014.március 4.
Minőségbiztosítási összegzés
Pek-torna kihelyezett XXI. tanfolyama Szeged
2013. aug. 30- 2013dec. 13-ig
2013. Augusztus 30-a
tanfolyamunk életében szintén egy nagyon fontos
esemény volt. Hosszas előkészítő munka után a
tanfolyam történelmében másodszor tudtunk
kihelyezett képzés elindítani, ezúttal Szegeden.
Az alapos előkészítő és szervező munkáért
köszönet illeti Daróczi Erzsébetet és Vetró
Tímeát. A program A TÁMOP-3. 1.
11-12/2-2012-0101 azonosító számú projekt
keretében az Európai Unió támogatásával valósult
meg
Színhelye:
SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM JUHÁSZ GYULA
PEDAGÓGUSKÉPZŐ KAR SZAKKÉPZÉSI,TOVÁBBKÉPZÉSI ÉS
TÁVOKTATÁSI KÖZPONT SZEGED, HATTYAS SOR 10. Eredeti terveinktől eltérően
nem kéthetente volt a tanfolyam kétnapos
képzése, hanem egy igen intenzív időszakot
hagytunk magunk után szeptember 22-vel, ekkor
már a 120 órás képzés feléhez értünk. Egy kis
pihenő után ( képzési szünet) folytatódott
októberben a tanfolyam. November 8-án egy külön kis
busszal jött a szegedi csapat megnézni a
budapesti óvodások bemutató óráit, amit Pektor
Gabriella vezetett. Jó hangulatban telt el ez a
nap is. December 13-án búcsúztunk el
a XXI. csapattól, amelynek a minőségbiztosítási
összesítését szeretném a következőkben
összefoglalni
Hét
kérdésre kellett a
kollégáknak válaszolniuk
1.A tanfolyam elméleti és gyakorlati óráinak
arányával hogyan voltak megelégedve a kollégák? Többségében elégedettek
voltak a kollégák az elmélet és a gyakorlati
órák arányával, persze voltak, akiknek az
anatómiai rész kicsit megterhelő volt, de
belátták, hogy e nélkül nem lehet tudatos
mozgásfejlesztést végezni. Többen külön is
jelezték, hogy jó volt az, hogy az elméleti órán
is volt gyakorlat ill. hogy az elmélet és a
gyakorlat folyamatosan váltogatta egymást.
Azonnal kötöttük a pl. tanult izmokat a
gyakorlati kivitelezéshez. Természetesen akadt,
aki még több gyakorlati órát szeretett volna,
mert nagyon élvezetesnek tartotta. Egy kolléga megemlítette,
hogy neki volt olyan anyagrész, aminek az
interneten kellett utána néznie.
2.Tárgyi feltételek az anyag elsajátításához:
Mindenki
egyöntetűen elégedett volt. Örültek a
fénymásolatoknak, a kölcsönözhető könyveknek és
annak, hogy bepillanthattak a korábbi tanfolyami
csoportok résztvevőinek munkáiba is .A képzés
során nagyon sok fotó készül, ami még
szemléletesebbé teszi az anyagot. Ezeket
többségében laminálva, csoportokba rendezve
bocsájtjuk a résztvevők rendelkezésére.
Értékelték az órákhoz
kapcsolódó P.P-os fényképes emlékeztetőket.
3.
Az előadók felkészültsége: Elégedettek voltak velünk a
résztvevők. Idéznék néhány hozzászólót:
-
„ Mind a hárman
lelkiismeretes, tudásuk legjavát adó
szakemberek”
-
„ Látszott a folyamatos
jobbító szándék”
-
„ Színvonalas órákat
tartottak”
-
Tényleg sok az elmélet,
de az órák minden percét élveztem”
-
„ Örülök, hogy ilyen
rendkívüli, felkészült, nagy tudású embereket
ismerhettem meg az oktatók személyében” A továbbképzésen családias
hangulat uralkodott. Kiemelték emberségünket és
azt, hogy az egyéni problémákra is tekintettel
voltunk.
4. Az oktatás módszereivel a résztvevők elégedettel voltak. Kiemelték a
következőket, ami segítette az anyag jobb
elsajátítását: - az elmélet közben
gyakorlatban való kipróbálás, megtapasztalás és
a játékba való átültetés (ezt nagyon sokan külön
kiemelték) - a sokféle szemléltetés a
gyakori ismétlés - „ láttuk, hallottuk,
mozgással kötöttük össze” - a fényképes emlékeztetők Egy kolléga úgy érezte, hogy
volt olyan anyagrész ( tétel) amihez kevesebb
információt kapott és jobban utána kellett
néznie a könyvekben.
5. A továbbképzés alatt a legnagyobb nehézséget
a következők jelentették: - „Felnőttként család és
munka mellett újra diáknak lenni és
visszazökkenni a rendszeres tanulásba”
- „A hatalmas
anyag szortírozása,
a vizsgára való felkészülés, ami később tudom,
hogy hasznos lesz”
- „A tanfolyam indítás és zárása egybe esett
azzal a
munkahelyi
őszi-téli időszakkal, amikor szintén nagyon
helyt kellett állnia az óvodapedagógusnak” - „Az anatómiai rész, az
eddigi hiányos anatómiai ismeretem, ami a
munkámhoz elengedhetetlen” - „ A folyamatos tanulás,
felkészülés” - egy hallgató jelezte, hogy
a gyakorlati részben számára több, nehezen
kivitelezhető gyakorlat volt. - volt, akinek nem jelentett
semmi gondot.
Különösen tetszettek a résztvevőknek a következő
dolgok:
-
a jó hangulat, a
beszélgetések a szünetekben, az órák előtt és
nap végén
-
a közös email cím
-
a saját kezűleg
készített játékok
-
a sok egyszerű eszköz
és azok változatos felhasználása
-
a „ zokni torna”
-
- a labdás feladatok
-
a sok ötlet az
eszközhiány kiküszöbölésére
-
a hospitálási nap
-
- a tanfolyam
megmozgatta a képzeletet
-
az emberi bánásmód
-
a fénymásolatok
jegyzetek hatalmas mennyisége
A vizsga:
-
Nem ért
váratlanul senkit sem egyetlen kérdés és feladat
sem. A csoport többsége az írásbeli vizsgára
szánt idő lejárta előtt beadta a szépen
kidolgozott munkáját. Számunkra ez meglepő volt,
az eddigi csoportok mindig kevesellték az erre
szánt 80 percet.
-
Többen kiemelték
a vizsgán is uralkodó családias, jó hangulatot.
-
Egy kolléga
jelezte, hogy túlzásnak tartja ezt a komoly
vizsgáztatást, elegendőek lennének szerinte a
beadandó és otthon elkészíthető feladtok.
-
A vizsgáztatási
stílus is bátorító,feszültségoldó volt.
-
Pozitív volt
számomra, sikerélménnyel járt
-
Kellemes csalódás
volt Egy kolléga megjegyezte, hogy
ez a tanfolyam többre hivatott, mint egy 120
órás képzés, ami „ csak” tanúsítvánnyal zárul. A
tanúsítványhoz kicsit túlzónak tartja a komoly
vizsgát, szavaival élve „ nincs arányban”… Köszönjük észrevételeiket
2012. Október 6-a egy izgalmas
nap volt az életemben.2003 óta vezetem a
Pek-torna képzést, rakom el tanfolyamonként az
összes dokumentációt hosszú évek óta és várom
azt, hogy mikor kerül ránk a sors, amikor
ellenőrzést kapunk. Minden akkreditált
tanfolyamot ellenőriznek. Attól a szótól, hogy
ellenőrzés, a legtöbb ember gyomra görcsbe
rándul még akkor is, ha teljesen biztos abban,
hogy becsülettel és legjobb tudása szerint teszi
a dolgát. Ráadásul, ha ennek az ellenőrzésnek
ilyen komoly és hivatalos neve van, hogy "
Hatósági Ellenőrzés" talán még inkább. Ildikó és
Gábor kollégámmal együtt vártuk ezt a napot.
Minden ugyanúgy folyt, ahogyan szokott egy
rendes szombati napon. A hallgatók szép rendben
gyülekeztek és az egyik ellenőr is megérkezett
( nevüket és igazolványszámukat személyiségjoguk
védelmében kitakartam a mellékelt jegyzőkönyv
részletből) és azonnal hozzá is látott az
étkezőasztalnyi dokumentum átnézéséhez.
Minőségbiztosítási összegzés Pek-torna XVIII.
tanfolyam
1.A tanfolyam elméleti és gyakorlati óráinak
aránya: Elégedettek voltak a
kollégák. Többen külön is jelezték, hogy jó volt
az, hogy az elméleti órán is volt gyakorlat.
Azonnal kötöttük a pl. tanult izmokat a
gyakorlati kivitelezéshez. Igaz, nem írták le,
de szóban többször elhangzott, hogy Gábor
előadása attól is igen szemléletes volt, hogy
gyakorlati példákat hoz fel az általa
„konyhatechnológiai” eljárásnak nevezett
mindennapi gyakorlatból. (pl. a különböző húsok
feldolgozása és az emberi izmok kapcsolata). Természetesen akadt, aki még
több gyakorlati órát szeretett volna.
2.Tárgyi feltételek az anyag elsajátításához:
Mindenki
egyöntetűen elégedett volt. Örültek a
fénymásolatoknak, a kölcsönözhető könyveknek és
annak, hogy bepillanthattak a korábbi tanfolyami
csoportok résztvevőinek munkáiba is (
hospitálási napló, fejlesztési tervek, területi
szakmai gyakorlat stb.). Értékelték az órákhoz
kapcsolódó P.P-os fényképes emlékeztetőket, bár
volt akit zavart, hogy bizonyos képeken nem az
éppen aktuális tanfolyami csoport tagok voltak
csak rajta. Volt aki azon sajnálkozott, hogy
neki nincs ilyen jól felszerelt terme.
3. Az előadók felkészültsége: Elégedettek voltak velünk a
résztvevők. Külön kiemelték Ramocsa Gábor
humorát, igen sajátságos és szemléletes
előadásmódját. A továbbképzésen jó,
családias hangulat uralkodott. Kiemelték
emberségünket és azt, hogy az egyéni problémákra
is tekintettel voltunk.
4. Az oktatás módszereivel a résztvevők
elégedettel voltak. Kiemelték a következőket,
ami segítette az anyag jobb elsajátítását: - a fényképes emlékeztetők - az elmélet közben gyakorlat - a sokféle szemléltetés - „ láttuk, hallottuk,
mozgással kötöttük össze” - a sűrű időpontok - a családtól való elszakadás - az anatómiai rész - „ a saját magam
kishitűsége” ( az egyik kolléga írta magáról) - „ a kollégáim és a főnököm
hozzáállása ( írta az egyik kolléga) - volt, akinek nem jelentett
semmi gondot.
Különösen tetszettek a résztvevőknek a következő
dolgok:
-
a saját kezűleg
készített játékok
-
a „ zokni torna”
-
- a labdás feladatok
-
a sok ötlet az
eszközhiány kiküszöbölésére
-
- a tanfolyam
megmozgatta a képzeletet
-
a zene különösen
tetszett
-
az emberi bánásmód
-
a fénymásolatok
jegyzetek hatalmas mennyisége
A vizsga:
-
Nem ért
váratlanul senkit sem egyetlen kérdés és feladat
sem. Az írásbeli vizsgára kicsit több időt
szerettek volna kapni.
-
Ildikó vizsgája
igen jó hangulatú volt
-
A vizsgákon is
lehetett tanulni.
A
XIX. Pek-torna tanfolyamának elégedettségi
visszajelzéseinek összesítése
A
tanfolyamra 17 fő jelentkezett. Az egyik
kolléganő tanulmányait később folytatja, mert
kisbabája született
J A kérdőívet 16 fő pontozásos értékelő rendszerrel töltötte ki, de természetesen itt is lehetőség volt a vélemények részletes kifejtésére.
(Pontozásos értékelő rendszer ebben az esetben:
5, 4, 3, 2, 1.Elégedett vagy-e
a tanfolyam elméleti és
gyakorlati óráinak arányával, a tananyag
elrendezésével?
16 válaszadóból: 15-en 5
ponttal értékelték, 1 fő 4-re ( ő Ildikó
csodálatos gyakorlati óráiból többet szeretett
volna ) -A tananyag nagyon tömény,
egyetemi szintű
- Még
több gyakorlati óra
J, mert sokat lehet
belőle tanulni - Teljesen összeállt az
elméleti és a gyakorlati órák aránya 2.Az anyag
elsajátításához szükséges tárgyi feltételekkel (
eszközök, segédanyagok stb.)elégedett vagy-e? - „Sok segítséget kaptunk” - „Túl sok segítséget kaptunk J - „Segédanyagok nagy
mennyiségben álltak rendelkezésünkre” - „Kevesebb papír alapú
segédanyag is bőven elég lett volna. Volt, amit
több variációban is megkaptunk” - „Nagyon hasznos volt, hogy
könyveket lehetett kölcsönözni” - „Fantasztikusan sok
mozgásfejlesztő eszközzel ismerkedhettünk meg,
ami motiváló erővel bír a további sikeres
munkánk kivitelezéséhez” - „Igazi tárház állt a
rendelkezésünkre minden téren” - „Egyszerű, olcsó eszközök” 3.Az oktatók
felkészültségének értékelése: 16 választ adóból :
I.
tematikai egység
előadója 16 / 16 fő 5-ös pontot adott
II.
tematikai egység
előadója: 16 / 16 fő 5-ös pontot adott
III.
tematikai egység
előadója
16/ 15 fő 5-ös és
egy fő
4-es értékelést
adott - „Magas színvonalú, nagy
tudású előadók” - „ Hatalmas lexikális és
gyakorlati tudás” -- „Értékes, érdekes,
használható, színvonalas tudást adtak át” - „ Érzelmi raktáraink
feltöltődtek”
-
„ Mind a három
előadót megszerettem”
A tanfolyamvezető megjegyzése:
A Pek-tornát hosszú évek, évtizedek
tapasztalatai alapján fejlesztettük ki és a
csoportok összetételéhez alkalmazkodva
folyamatosan apróbb változtatásokat hajtunk
rajta végre. A képzésben oktató előadók
emberileg és szakmailag is egységes álláspontot
képviselnek és hisznek a mozgás testet, jellemet
és szellemet formáló hatásában. A tanfolyam a
maga 120 órájával egy igen embert próbáló képzés
és a csoportok
összetételéhez alkalmazkodva folyamatosan apróbb
változtatásokat hajtunk rajta végre. Szeretnénk
minden tanfolyami résztvevő gondjára megoldási
javaslatot adni, így néha bizony úgy érezzük,
hogy még ez a 120 óra is kevés. A hatalmas anyagmennyiséget
csak nagyon fegyelmezett óravezetéssel lehetett
átadni.
4.Az oktatás módszerei mennyiben segítették
elsajátítani a továbbképzés anyagát?
16
választ adóból: 15 fő 5-re értékelte, egy fő
4-re az oktatás módszereit
-„Köszönet a türelemért és a
segítségért”
-
-„Rengeteg
fénymásolat, video anyagok, oktató filmek
segítették az anyag
elsajátítását”
-
-„Az anatómiai anyaghoz
még több gyakorlati órát szerettem volna, mert
nekem ez volt a legnehezebb”
-
„A gyermekbemutató órák
nagyon tanulságosak voltak” 5.Mi az, ami számodra
a továbbképzés alatt a legnagyobb nehézséget
jelentette?
Nos
itt a már megszokott válaszokat kaptuk
J -korai kelés, a családtól
való elszakadás, az utazás viszontagságai,a
munka melletti tanulás… de mindenütt ott volt az is,
hogy „ ezt előre tudtuk, erre számítottunk, ezt
vállaltuk”. 6..A tanfolyam során
mi volt az, ami különösen tetszett Neked? - „A sok gyakorlati óra” - „ A rengeteg gyakorlati
óra, ami számomra feledtette az anatómia órák
nehézségeit” -„ Vidám, együtt töltött
percek, amit közösen megéltünk” - „ A sok játékötlet” - „ Tetszett a kisgyermekek
nyelvén történő beszéd” - „ A tanfolyam elején a
ráhangolódás nagyon jó volt, de csapatépítő
játékokkal kiegészíteném, hogy hamarább váljunk
közösséggé” - „ Az oktatók szakmai
felkészültsége” Milyen volt a zárás?
A
tanfolyam vizsgával zárult, amit mi már az
elejétől „ PEZSGŐZÉSNEK” hívtunk
J
-
„ Teljesen korrekt. Az
volt, amire számítottunk. Nem ért
meglepetésként”
-
„ Az írásbeli kérdések
lényegre törően átfogták a teljes anyagot”
-
„ Kellemes meglepetés
volt Ildikóval a csoportos gyakorlati vizsga”
-
„ Az óriási
feszültséget az előadók emberi hozzáállása jól
oldotta”
-
„Jó volt, hogy több
vizsgázási módból lehetett választani” Ketten írták, hogy nekik az
írásbeli munkára több időre lett volna
szükségük.(másfél órát kaptak rá a résztvevők). Köszönjük.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||